Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук: Ми повинні берегти і примножувати давні традиції для прийдешніх поколінь


У межах робочої поїздки на Верховинщину Світлана Онищук Голова Івано-Франківської ОВА завітала до історико-краєзнавчого музею «Гуцульщина» у Верховині.  Саме тут можна робачити побут гуцулів, їхнє вбрання, пізнати культуру та історію цього унікального краю.

У музеї зібрані колекції давніх звичаїв та промислів, якими славиться Гуцульщина. Тут об’єднались народні умільці, котрі здатні здивувати своїми колоритними та самобутніми виробами.

Світлана Онищук оглянула експонати музейних колекцій, поспілкувалася із майстрами.

Одна з умілець – Марія Максим’юк – вишиває традиційні гуцульські чоловічі та жіночі весільні сорочки, оздоблює їх низинкою. Цієї техніки майстриню змалку навчала її бабуся. Це – доволі складна та вибаглива вишивка, яка займає багато часу.

Також керівниця області відзначила вироби  майстрині Марії Потяк, яка спеціалізується на виготовленні головних уборів гуцулів – чільця,  крисані-довбушівки, баршівки та шапки-рогачки.

Кожен із доробків майстрів має своє призначення і відповідне оздоблення, яке вони створюють власноруч.

Загалом у музеї “Гуцульщина” зібрано близько 1000 експонатів. Це – археологічні знахідки, предмети побуту, традиційний гуцульський одяг, прикраси, твори мистецтва, література тощо.

Збережена й історична спадщина. У музеї можна побачити криївку – взірець сховку воїнів УПА, які облаштовували у карпатських лісах. Також представлена експозиція, приурочена Героям сучасності.

“Берегти історичну пам’ять та примножувати давні традиції – завдання сучасного покоління. Адже це те, що дісталось у спадок від минулих поколінь і те, що маємо шанувати і демонструвати світові нині”, – резюмувала Світлана Онищук.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *