Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук: Спорудження «Дзбану» дасть змогу створити на Івано-Франківщині ще один туристичний «магніт» для мандрівників з усієї України

Івано-Франківщина завжди славилася мистецькими надбаннями. Чималу популярність у світі здобули вироби з кераміки, які виготовляють на Косівщині. До слова, у грудні 2019 року косівську мальовану кераміку внесли до світової культурної спадщини ЮНЕСКО.
Щоб берегти та примножувати мистецькі надбання керамістів, у селі Старий Косів розпочали спорудження культурно-мистецького центру «Дзбан» у рамках проєкту «Створення культурно-мистецького туристичного комплексу «Мальований дзбан». Будівництво здійснюється завдяки програмі Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво». Голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук, перебуваючи на Косівщині, побувала на території будівництва центру та спільно з керівниками району і міста оглянула стан реалізації проєкту.

Зазначалося, що ідея щодо втілення проєкту з’явилася ще 10 років тому. Та за підтримки Президента України цього року проєкт було включено до переліку об’єктів програми. Тож, невдовзі Косівщина матиме унікальну мистецьку споруду, яка немає аналогів не лише в Україні, а й в світі. Адже центр буде побудований у формі дзбану заввишки з триповерховий будинок. Вже до кінця року у ньому облаштують мінікінотеатр, гончарні майстерні, конференц-залу та зали для малювання.

Фінансування «Дзбану» передбачається з Державного фонду регіонального розвитку у сумі понад 12 мільйонів гривень та за підтримки із місцевого бюджету. На сьогодні будівельні роботи розпочаті, готовність об’єкта – 6 відсотків.

«Наша область, окрім чималого туристичного потенціалу, має унікальні культурно-мистецькі надбання, які ми повинні зберігати та примножувати для майбутніх поколінь, – зазначила Світлана Онищук. – Переконана, що спорудження «Дзбану» дасть змогу створити на Івано-Франківщині ще один туристичний «магніт», до якого приїжджатимуть мандрівники із різних куточків України».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *