Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Світлана Онищук: Відкриття сучасної молекулярно-діагностичної лабораторії дозволить вчасно діагностувати COVID-19

За останню добу до лікарень області госпіталізовано 172 людей із діагнозом «COVID-19, 19 жителів Івано-Франківщини померли внаслідок ускладнень, спричинених коронавірусом. Загалом хворобу виявили у 1454 прикарпатців.

«З огляду на погіршення ситуації, пов’язаної із поширенням коронавірусу, ми відкриваємо в області ще один медичний заклад, який надаватиме кваліфіковану допомогу хворим на COVID-19, – розповіла під час пресбрифінгу для представників засобів масової інформації Світлана Онищук. – Окрім того, для своєчасного виявлення хвороби сьогодні на базі обласної клінічної інфекційної лікарні ми відкриваємо найсучаснішу в регіоні молекулярно-діагностичну лабораторію, де за допомогою високотехнологічного обладнання у короткі терміни здійснюватимуть всі етапи ПЛР-тестування».

За словами керівниці області, інфекційна лікарня сьогодні приймає найбільше хворих із тяжкими формами коронавірусу. Тож, відкриття лабораторії дозволить у найкоротші терміни виявляти небезпечну недугу.

Потужності лабораторії розраховані на проведення 1000 досліджень за добу. Сучасне обладнання дозволить не лише діагностовувати COVID-19, але й робити дослідження на понад 520 інфекцій, також генетичні та онкологічні дослідження, включаючи такі соціально значимі хвороби як вірусні гепатити, ВІЛ-інфекцію, венеричні інфекції та туберкульоз.

Як зазначив в.о. генерального директора КНП «Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарні Івано-Франківської обласної ради» Микола Стовбан, обладнання для молекулярної діагностики, яке було поставлено компанією «Некст Левел Діагностікс»,використовується в провідних лабораторіях світу: Університеті Кембриджу, Інституті Пастеру, армії США, провідних лікарнях України, лабораторних центрах та інших.

Додамо, що кошторисна вартість об’єкта склала понад 8,5 мільйона гривень. Його профінансовано за рахунок коштів державного бюджету.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *