Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У багатьох людей з’явився реальний шанс стати підприємцем. Тим самим вирішується величезна проблема для країни – безробіття. «ЖИВА КНИГА. ІСТОРІЯ МОГО УСПІХУ» – вперше на Надвірнянщині…..Державна служба зайнятості сприяє незайнятим громадянам у започаткуванні власної справи з метою забезпечення їх зайнятості. Мале підприємництво є одним із засобів створення додаткових робочих місць, що сприяє скороченню безробіття, активізації інноваційних процесів, розвитку конкуренції, швидкому насиченню ринку товарами й послугами та зростанню бюджету регіону.
Тому, серед пріоритетних напрямків роботи Надвірнянського районного центру зайнятості щодо сприяння зайнятості населення – є розвиток підприємницької ініціативи серед безробітних, завдяки якому безробітні громадяни повертаються до продуктивної праці. Протягом півроку рекомендаціями фахівців центру зайнятості вдало вже скористалося 23 осіб колишніх безробітних, які стали підприємцями завдяки підтримці центру та стартовому капіталу – одноразовій допомозі, яку спеціально для цих потреб надає держава.  
   Започаткування підприємництва – справа непроста. Чимало безробітних вагаються розпочинати нове життя в якості підприємця, вагаються  вступити в непростий світ бізнесу, самому відповідати за забезпечення себе роботою. Допомогти зорієнтуватися в цих питаннях, правильно відповісти самому собі на питання «Можу чи не можу?» і є одним із ключових завдань служби зайнятості. З цією метою у формі проведення інтерактивного спілкування безробітних з підприємцями 18 листопада 2015 року був проведений семінар «Жива книга. Історія мого успіху».На захід було залучено близько 30 незанятих осіб, які зацікавилися ідеєю створення власного бізнесу.
На заході був присутній директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Григорій Горбаль, директор базового центру зайнятості Володимир Петрішак, заступник директора Олена Гуменюк та начальники відділів Наталія Андрійович та Ірина Ткач, фахівці.
Розпочався захід із вступного слова провідного спеціаліста Уляни Півторанюк, яка акцентувала присутніх на меті та порядку проведення заняття. Про історію розвитку підприємництва в давні часи і до сьогодення, тлумачення поняття «підприємець» та «бізнес», та яким повинен бути успішний бізнес і людина що очолює його – дізналися запрошені.
Для участі у семінарі були запрошені бажаючі зайнятися підприємницькою діяльністю з числа зареєстрованих на обліку в Надвірнянському районному центрі зайнятості та успішні підприємці з числа колишніх безробітних, які започаткували власну справу за сприяння служби зайнятості. Після проведення інформаційної частини, розпочалась «жива бесіда», яка лягла в основу інтерактивного заняття «Про історію мого успіху» – саме успіху колишніх підприємців: Гнатюк Наталії, Микитюка Віталія, Бота Володимира,  Брайляк Катерини, Лейб'юк Галини., розпочалась його практична частина. Дані підприємці ведуть свою діяльність у сфері торгівлі та сільського господарства і успішно розвивають бізнес.Гості поділилися своїм професійним досвідом, написанням бізнес – плану, можливості отримання прибутків, реалізації сільськогосподарської продукції, зайнятості за місцем проживання, результати діяльності, долання труднощів та досягнення успіху.
Жвава бесіда безробітних з підприємцями переросла у русло глибокої зацікавленості незайнятих осіб, адже низка різноманітних запитань, які ставили вони прямопропорційно знайшли відповідь і були зроблені висновки.
Віталій Микитюк – колишній безробітний, а сьогодні успішний підприємець виступив перед присутніми із словами вдячності фахівцям Надвірнянського районного центру зайнятості у проведенні  допомоги у наданні одноразової виплати для організації власної справи, зокрема якісній консультації фахівцями та направлення на навчання курсів «Основ малого підприємництва».
Кульмінаційним заключенням стало звернення заступника директора Олени Гуменюк до всіх присутніх зі словами побажань успіху в роботі, а безробітним – знайти гідне місце в такій нелегкій, але прибутковій справі, адже люди, які розпочали власну справу, впевнені, що їх досвід допоможе іншим, бо тим самим вирішується величезна проблема для країни – безробіття.

Надвірнянський районний центр зайнятості
Відділ активної підтримки безробітних.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *