Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

У Держбюджеті-2016 продовжать фінансування реформ децентралізації та енергоефективності – Геннадій ЗубкоОсновним бюджетним пріоритетом наступного року має стати продовження фінансування реформ децентралізації та енергоефективності. Це головні реформи, які спрямують країну до економічного розвитку, заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко в інтерв’ю у програмі "Погляд" на "5 каналі".

«Ми маємо продовжити реформи, які почали в 2015 році, і прописати у Держбюджеті на 2016 рік їх фінансування», – підкреслив він. 

За словами Геннадія Зубка, зараз в Уряді ведеться конструктивне обговорення бюджету, і знайдено способи фінансово продовжувати  реформи, які розпочались у 2015 році. Планується закласти в бюджет 2016 року державну підтримку об’єднаних територіальних громад, за рахунок фінансування реформ децентралізації, енергоефективності, а також регіонального розвитку.

Урядовець зазначив, що прийнято весь пакет законів щодо децентралізації, який був потрібен перед внесенням змін до Конституції України. Залишилось ухвалити відповідні зміни до Конституції, які вже проголосовані в першому читанні.

«З 11 519 громад в Україні більше половини, а точніше – 6 300, вже ініціювали об’єднання. На місцеві вибори 25 жовтня вийшли 159 об’єднаних територіальних громад. І сьогодні головне – забезпечити, щоб після об’єднання вони ефективно функціонували і виконували свої функції», – сказав Геннадій Зубко.

За його словами, в Державному бюджеті на 2016 рік заплановано 5,7 млрд грн, частина з яких піде на підтримку об’єднаних територіальних громад, частина – на продовження заходів з енергоефективності, решта – на регіональний розвиток.

Він додав, що децентралізація – це ключова реформа, яка перезавантажує взаємовідносини центральної влади і місцевого самоврядування, громадянина і місцевої влади.

«Україну вже починають сприймати як повноправного партнера в Європі за принципами демократичної поведінки управління територією, взаємовідносин громадянина і держави. Це той процес, який дозволяє реформувати країну», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Ще одне першочергове питання для країни – реформа енергоефективності. За словами Геннадія Зубка, в Україні говорили про енергоефективність з 2010 року. І тільки цього року Мінрегіон зміг активно запустити цей масовий проект. В цьому році за державною програмою українці взяли «теплих» кредитів на 1,1 млрд грн.

«Питання енергоефективних заходів було головним у цьому році і залишиться в майбутньому. Ми будемо пропонувати продовження енергоефективних програм, але за новими стандартами. Тому що для нас важливо, щоб люди не просто витрачали гроші на утеплення будинків, а й розуміли, скільки коштів вони зекономлять. Тому питання стандартів і закону про енергоефективність будівель, яке ми зараз виносимо в парламент, є найважливішими», – підкреслив Урядовець.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *