Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги ЄС

Україна отримала від Європейської Комісії 600 млн євро довгострокової позики. Це перший транш у рамках нової програми макрофінансової (кредитної) допомоги ЄС, пов’язаною з негативними наслідками COVID-19.

Ці кошти сприятимуть макрофінансовій стабільності в Україні та дозволять розподіляти ресурси для пом’якшення серйозних негативних соціально-економічних наслідків пандемії коронавірусу. Україна є сьомою країною, яка отримала таку виплату. Загальний пакет виплат становить 3 млрд євро для десяти країн.

Відсоткова ставка становить 0,125 % з терміном погашення у червні 2035 року. Для надання траншу Європейська комісія здійснила розміщення власних облігацій з негативною дохідністю -0,143%, завдяки чому після відрахувань комісій за випуск, Україна фактично отримала 623,5 мільйонів євро.

Транш надається після підписання Меморандуму про взаєморозуміння цього літа та його ратифікації в середині вересня, а також відновлення зобов’язань України продовжувати співпрацю в рамках програми МВФ протягом останніх тижнів та прихильності до політичної програми, погодженої з ЄС.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *