Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Урочистості з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки

В районному будинку культури відбулись урочистості з нагоди відзначення 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки . Це одна із небагатьох дійсно визначних дат в історії України, яка продемонструвала незламну волю українців до незалежності, відкрила шлях до спільної боротьби за соборність.

Участь у святкуванні взяли голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, перший заступник голови районної державної адміністрації Богдан Зеленчук, міський голова Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради Ігор Писклинець, учасники АТО, молодь, громадськість району. Концертна програма, приурочена 100-й річниці утворення ЗУНР розпочалась із спільного виконання Державного Гімну України.
З рук очільників району почесною відзнакою районної ради за активну громадську позицію, патріотизм і мужність виявлені при виконанні військового обов’язку по захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України та з нагоди 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки нагороджено учасників АТО: Василя Струка, Миколу Вирстюк, Тараса Тимчука, а також за активну участь у громадському житті району та з нагоди 100-ї річниці утворення Західноукраїнської Народної Республіки нагороджено спільними грамотами районної державної адміністрації та районної ради: Адама Буня та Івана Пилип’юка.
У своєму привітальному слові голова райдержадміністрації Олександр Кеніз відмітив: «Ця дата займає одне з визначних місць у нашому історичному календарі, яку вшановують українці усього світу. ЗУНР увійшла в історію, як героїчна сторінка у боротьбі українського народу за незалежність, вільний демократичний розвиток. Досвід ЗУНР підтвердив, що здобути і відстояти незалежну національну державу можливо тільки завдяки об’єднанню сил усіх соціальних верст і політичних сил нації. Пам’ятаймо наших героїв, борімося – поборемо! Слава Україні!»
Із патріотичним піднесенням дует у складі Тетяни Николюк та Вероніки Боднар під керівництвом Петра Кепещука виконали пісню «Вставай мій народе», а у виконанні народного муніципального оркестру народної музики «Аркан» керівник Володимир Остап’юк звучали чудові мелодії. Також оплесками глядачі обдарували танцювальний колектив РБК «Горянка» -танець веретенце.
Кульмінацією концертної програми стало виконання фрагменту композиції «Ростемо з Україною» народного фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця» під керівництвом Олени Яченко.
День 1-го листопада 1918 року увійшов в історію як Листопадовий чин. Тоді утворилася Західно-Українська Народна Республіка.
І хоча ЗУНР проіснувала менше року, все ж у вирі політичної та військової боротьби ХХ століття Листопадовий чин став яскравим свідченням рішучості українців на шляху до створення незалежної соборної України. Синьо-жовтий прапор, який був піднятий над львівською ратушею в ту далеку листопадову ніч 1918 року, надихав на активні дії наступні покоління українців. Продовжили справу патріотів члени ОУН та воїни УПА, нескореними залишалися дисиденти, а дух патріотизму не змогли викорінити ані голодоморами, ані репресіями. Зрештою, так i сталося: 24 серпня 1991 року Україна стала незалежною, а синьо-жовтий стяг – символом найбільшої держави європейського континенту.
Слава Україні!
Героям Слава!

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *