Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Цуцилові освятили Меморіал воякам УПА

В селі Цуцилів після реконструкції відкрито Меморіальний комплекс ОУН-УПА.
Захід розпочався з державного гімну України та хвилини мовчання за загиблими Героями. У освяченні та відкритті Меморіалу взяли участь заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, вояки ОУН-УПА, учасники російсько-української війни, учні Прикарпатського військово-спортивного ліцею, депутати обласної та районної рад, духовенство та громада села.
Почесну варту під час посвячення пам’ятного комплексу несли ліцеїсти військово-спортивного ліцею.
На місці поховань священики відслужили чин панахиди та освятили могили. Крім того, військовими було виконано салют на їх честь.
«Ми, українська нація, – єдині. Ми знаємо, за що ми боремось, ми знаємо, хто ми є, і сьогодні ми маємо підтримку всього цивілізованого світу. Ми маємо сильне військо. Ніхто не побудує нам державу за нас. І дуже важливо, аби усі ми, особливо молоде покоління, пам’ятали своїх Героїв», – зазначив голова РДА Олександр Кеніз.
Під час реконструкції вдалося відновити 47 могил, з них 43 учасники визвольних змагань жителів села Цуцилів це – вояки УПА, провідники ОУН районного проводу, референти Ланчинецького та Надвірнянського надрайонного проводів ОУН, станичні ОУН, санітарка та зв’язкова Станиславівського окружного проводу ОУН. Крім жителів села Цуцилів на Меморіалі похоронені: вояк УПА з с. Грабовець, вояк УПА з с. Красна, господарчий референт Надвірнянського надрайонного проводу ОУН «Сірко» Михайло Кметюк та референт Крайового проводу «Ганді». Прізвища референта Крайового проводу на псевдо «Ганді» та вояка УПА з с. Красна, на жаль, на сьогодні ще не встановлено.
З часу побудови Меморіального комплексу пройшло 28 років відповідно виникла необхідність проведення ремонтних робіт. За клопотанням депутатів районної ради Василя та Миколи Андрейчуків, за підтримки голови обласної державної адміністрації Олега Гончарука, голови обласної ради Олександра Сича, голови районної ради Івана Гурмака, голови райдержадміністрації Олександра Кеніза та депутатів обласної і районної рад на ремонтні роботи було виділено кошти в сумі – 330 тис. грн. з районного бюджету та 280 тис. грн. з обласного бюджету.
Посадовці відзначили ветеранів ОУН-УПА, учасників АТО відзнаками «За заслуги перед Надвірнянщиною», подяками голови районної ради та спільними грамотами Надвірнянської районної державної адміністрації, районної ради.
Також відвідали жительку с. Цуцилова сестру загиблих 1947-1948 роках вояків УПА 88-річну Марію Бойчук, якій вручили подяку голови районної ради.
У рамках заходів учасниками російсько-української війни організована виставка військового спорядження.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *