Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Івано-Франківську вшанували В’ячеслава Чорновола

Сьогодні в обласному центрі відбулося урочисте віче з нагоди річниці від Дня народження Героя України, українського політика, засновника Народного Руху України В’ячеслава Чорновола.

Захід розпочався панахидою та покладанням квітів до погруддя В’ячеславу Чорноволу на початку однойменної вулиці.

В урочистостях взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Євген Фербей, народна депутатка України Оксана Савчук, члени політичної партії «Народний Рух України», громадськість міста.

Нагадаємо, В’ячеслав Чорновіл був одним із ініціаторів проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Разом із іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Був засновником та головним редактором підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи, один із ініціаторів створення Української Гельсінської спілки. Кілька разів був ув’язнений за «антирадянську пропаганду». В.Чорновіл у 1991 році балотувався у президенти і зайняв друге місце. Загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *