Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Надвірній пройшло обласне свято стрілецької та повстанської пісні ім. Софії Галєчко

 В неділю 9 вересня в м. Надвірна, в парку ім. І Франка відбулося обласне свято стрілецької та повстанської пісні ім. С.

 В неділю 9 вересня в м. Надвірна, в парку ім. І Франка відбулося обласне свято стрілецької та повстанської пісні ім. С. Галєчко, яке відкрили покладанням вінків  та молитвою за тих, хто загинув, утверджуючи незалежність нашої держави.  З привітаннми до учасників і гостей свята звернулися заступник голови обласної державної адміністрації Роман Іваницький, керуючий справами апарату  обласної ради  Василь Скрипничук, голова районної державної адміністрації Володимир Калічко, голова районної ради Василь Попович, міський голова м. Надвірна Зіновій Андрійович, голова обласного Братства ОУН-УПА Карпатського Краю Федір Володимирський.
Ще 8 вересня 1991 р.  в с. Пасічна відбувся перший в області, а, можливо, і в Україні, фестиваль стрілецької та повстанської пісні, присвячений 100-річчю хорунжої УСС С. Галєчко. З часом це пісенне свято отримало статус обласного фестивалю стрілецької та повстанської пісні ім. Софії Галєчко. 
Проте від 2003 року проведення фестивалю відмінили.
Як відмітив у своєму виступі голова Надвірнянської райдержадміністрації В. Калічко: "… теперішнє відновлення фестивалю, завдяки ентузіазму громадськості та професіоналів, – продовжує славні традиції свята стрілецької і повстанської пісні.  Нам необхідно зберегти пам’ять та велику шану нашим  славним предкам, і донести цю пам’ять до наших дітей і онуків, виховувати їх на зразках героїзму і мужності січових стрільців та вояків повстанської армії. Пам’ять про минуле – це народження майбутнього. І дай Бог щоб майбутнє нашого молодого покоління, нашої молодої держави було світлим і безхмарним. А сьогодні це майбутнє ми утверджуємо піснями наших дідів і батьків".
У святі взяло участь 380 учасників колективів художньої самодіяльності з усіх районів і міст області. Ще 96 учасників представляли мистецькі колективи Надвірнянського району. В діяльності містечка майстрів народної творчості та фольклорного подвір’я «Етно-плай» були представлені всі населені пункти району. 

  

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *