Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Надвірній відкрили перше в Україні дитяче паліативне (хоспісне) відділення

       25  грудня 2013 року  відбулося урочисте  відкриття першого в  Україні дитячого паліативного (хоспісного) відділення на базі Надвірнянського будинку дитини на 15 ліжок.

       25  грудня 2013 року  відбулося урочисте  відкриття першого в  Україні дитячого паліативного (хоспісного) відділення на базі Надвірнянського будинку дитини на 15 ліжок.
       У відкритті взяли участь: голова обласної державної адміністрації Василь Чуднов,  директор департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник, директор ліги паліативної допомоги  Василь Князевич, голова Надвірнянської РДА Юрій Касіянчук, координатор програми «Паліативна допомога» у міжнародному фонді «Відроження» Ксенія  Шаповал, координатор програми «Стопбіль» у  міжнародному  фонді  «Відродження»  Надія Колесникова; голова районної ради Василь Попович, міський голова Зіновій Андрійович, ректор  Івано-Франківського  медичного університету Микола Рожко, завідувачі відділеннями Івано-Франківської обласної дитячої лікарні, представники Івано-Франківського  обласного центру паліативної допомоги та представники  благодійного фонду « Мати Тереза», головні лікарі районних лікарень, представники ВУЗів Прикарпаття, підприємці-меценати та представники духовенства.

      Гостей зустрічала головний лікар будинку дитини, на базі якого створено хоспіс Галина Кузнєцова.
 В першу чергу голова ОДА Василь Чуднов відвідав дітей, які перебувають в будинку дитини та вручив їм подарунки, а також ознайомився з умовами їх перебування та виховання.

    Потім Галина Кузнєцова запросила гостей на відкриття хоспісу. Приміщення освятили священники УГКЦ, УПЦ КП, УАПЦ. Голова ОДА та гості оглянули повністю готові до прийому пацієнтів приміщення. Під час урочистого відкриття Василь Чуднов сказав, що «Справа, яку ви будете робити –  морально і психологічно важка, але дуже потрібна суспільству. Бажаю вам  витримки і Божого благословення у вашій благородній роботі». Також голова ОДА подарував працівникам хоспісу комп’ютер. Голова РДА Юрій Касіянчук у своєму виступі сказав: «Ми не маємо права не допомогти стражденним. Ваша робота ведеться під гаслом: «Жити і вірити».  Гості – виступаючі також говорили теплі слова та вручали подарунки.

Нагадаємо, що організаторами відкриття хоспісу були: міжнародний фонді «Відроження», ВГО «Українська ліга сприяння і розвитку паліативної допомоги в Україні, Благодійний фонд допомоги невиліковно хворим «Мати Тереза», департамент охорони здоров’я ОДА, Надвірнянський будинок дитини. Під час благодійного телемарафону, який відбувся 21 березня цього року зібрано 1320000 грн., свої пожертви надали понад 40 тисяч людей. На даний час в області є близько тисячі дітей на обліку з онко, ДЦП, неврологічною патологією , які можуть стати пацієнтами хоспісу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *