В області на обліку служб у справах дітей перебувають 1294 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування
Все це свідчить про те, що створення належних умов для дітей, які за певних життєвих обставин позбавлені можливості виховуватися в рідній родині, попередження соціального сирітства, захист права кожної дитини зростати і виховуватись у сім’ї, – є пріоритетними для суспільства.
На Івано-Франківщині на обліку служб у справах дітей перебувають 1294 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Зокрема, у 10 будинках сімейного типу виховується 71 дитина, у 79 прийомних сім’ях – 138 дітей, 1000 дітей зазначеної категорії влаштовані в сім’ї опікунів та піклувальників, 119 дітей – на утриманні у державних закладах. Держава не тільки фінансує, але й контролює виховання та утримання дитини, надає допомогу, спрямовану на її розвиток і соціалізацію, організовує соціальний супровід. В області здійснюють діяльність 14 районних служб у справах дітей, штатна чисельність яких становить 120 осіб, у 10 об’єднаних територіальних громадах на окремих працівників покладено обов’язки з захисту прав та інтересів дітей. Працівники служб у справах дітей виконують функції державного піклувальника. Вони щоденно роблять все можливе, щоб дітки соціально вразливих категорій зростали у атмосфері любові і турботи.
З метою забезпечення права кожної дитини на житло у 2019 році дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа за кошти обласного та районного бюджетів придбано 5 квартир на суму 2 300 000 грн, з державного бюджету виділено кошти в сумі 8 899 000 для придбання 27 квартир. У 2020 році розподілено кошти в сумі 7 952 600 грн для 17 осіб вищевказаної категорії, які мають намір придбати житло. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, за державні кошти щорічно відпочивають у дитячих оздоровчих закладах, для них організовують найрізноманітніші екскурсійні поїздки та масові заходи.
На жаль, епідемія COVID-19 внесла свої корективи. Проте навіть за таких умов вживаються всі необхідні заходи задля забезпечення найкращих інтересів кожної дитини. Значну роль відіграє волонтерський рух. Хочемо подякувати усім тим, хто віддає свою любов, витрачає час і кошти на допомогу дітям.
Сьогодні зі змінами в адміністративно-територіальному устрої реалізація політики у сфері захисту прав дітей, потребує безпосередньої уваги органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. На державному рівні постає питання функціонування соціальних інституцій у новостворених адміністративних одиницях, зокрема, нових районних центрах та у об’єднаних територіальних громадах.
0 Коментарі