Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В районі проводиться робота з виконання соціальних ініціатив Президента України стосовно забезпечення продовольчої незалежності держави

На виконання соціальних ініціатив Президента України стосовно забезпечення продовольчої незалежності держави та з метою належного контролю за ціновою ситуацією на ринку основних продовольчих товарів, дотримання державної дисципліни цін на споживчому ринку району, управлінням економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації щотижнево проводяться обстеження та координується робота контролюючих служб району з даного питання.

На виконання соціальних ініціатив Президента України стосовно забезпечення продовольчої незалежності держави та з метою належного контролю за ціновою ситуацією на ринку основних продовольчих товарів, дотримання державної дисципліни цін на споживчому ринку району, управлінням економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації щотижнево проводяться обстеження та координується робота контролюючих служб району з даного питання. Спільно з контролюючими органами району здійснюється посилений контроль за ситуацією на ринку продовольства, зокрема, ринках борошна, хліба, цукру, олії та тваринницької продукції.
На протязі першого півріччя 2013 року в райдержадміністрації проведено ряд нарад з керівниками ринків, контролюючими службами району, головами міської, селищної та сільських рад щодо дотримання правил торговельного обслуговування населення, особлива увага наголошувалась на дотриманні суб’єктами господарювання граничної торговельної надбавки до оптової ціни виробника при реалізації соціально-важливих продуктів харчування.
Управління економічного розвитку і торгівлі регулярно інформує населення щодо  ситуації, що склалася на продовольчому ринку, а також дотримання суб’єктами господарювання граничних рівнів торговельних надбавок до оптової ціни виробника, без врахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні в розмірі на: хліб-10 відсотків; борошно, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі-15 відсотків.
Управління економічного розвитку і торгівлі спільно з органами місцевого самоврядування постійно надає підтримку товаровиробникам району в реалізації виробленої ними продукції.
З метою забезпечення населення сільськогосподарською продукцією, продовольчими товарами і, відповідно, недопущення зростання цін на плодоовочеву продукцію, в районі організовано і проводиться щотижнево в             м. Надвірна – Торговиця (субота), селищі Ланчин (четвер) та на ринку селища Делятин (щосуботи) ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за цінами виробників. В проведенні ярмарків приймають участь фермерські господарства, переробні підприємства та сільгосптоваро-виробники району, області та інших регіонів України.
Районним споживчим товариством  та його структурними підрозділами вживаються заходи щодо заготівлі лишків сільськогосподарської продукції. У кожному закладі споживчої кооперації створено пункти із закупівлі лишків с/г продукції у населення.
Крім того, райдержадміністрацією у квітні 2013 року укладено Меморандум узгоджений дій з суб'єктами оптової і роздрібної торгівлі району, згідно якого суб'єкти господарювання зобов’язались не встановлювати роздрібну торговельну надбавку на хліб не вище 10 відсотків та на решту соціально значущих продовольчих товарів, які реалізуються в оптовій та роздрібній торгівлі, а сукупну торговельну надбавку не більше 15 відсотків.        При цьому вживаються належні заходи, спрямовані на недопущення скорочення обсягів продажу, зокрема, шляхом укладення прямих договорів з виробниками продовольчих товарів для своєчасного і у повному обсязі задоволення своїх потреб.
Управлінням економічного розвитку і торгівлі, відділом агропромислового розвитку райдержадміністрації в звітному періоді проведено зустріч з керівниками місцевих підприємств, які виробляють, переробляють та заготовляють сільськогосподарську продукцію щодо можливості укладення ними договорів закупівлі сільськогосподарської продукції з бюджетними установами району з метою реалізації власної продукції та економії бюджетних коштів.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *