Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Василь Чуднов взяв участь у освяченні пам’ятника Т.Г.Шевченку у Рожнятові

 

news-image

 

news-image
На Прикарпатті дано офіційний старт заходам з відзначення року Тараса Шевченка в Україні.

Першою естафету урочистих заходів з відзначення 200-річчя Великого Кобзаря цьогоріч прийняла Рожнятівщина. Готуючись до роковин з дня народження Тараса Шевченка, тут, у селищі міського типу Рожнятів, провели реконструкцію пам’ятника Кобзареві і 13 січня оновлений монумент було урочисто освячено у присутності голови обласної державної адміністрації Василя Чуднова, очільників району та селища, духовенства, широкого загалу.

Скульптура великого поета і громадського діяча, виготовлена у Львівській майстерні Якова Чайки, була встановлена на Чернечій горі у центрі Рожнятова ще у 1984 році. «З того часу тут не проводилися жодні роботи, – розповів голова Рожнятівської райдержадміністрації Микола Філіпович. – Ініціювавши відновлення, ми замінили пошкоджені мармурові плити, облаштували освітлення. Тепер потрібно провести благоустрій території, посадити квіти. Робитимемо це навесні».

На відновлювальні роботи загалом було витрачено 200 тис. грн. Ці кошти надійшли з місцевих бюджетів, від організацій та окремих меценатів. «Вінцем великої клопіткої роботи багатьох людей» назвав завершення реконструкції пам’ятника у Рожнятові голова облдержадміністрації Василь Чуднов.

«Переконаний, що для кожного українця ім’я Тараса Григоровича Шевченка є воістину святим, – наголосив Василь Михайлович, виступаючи на урочистостях з нагоди освячення оновленого пам’ятника. – Саме тому Президент України Віктор Янукович та український Уряд надають величезного значення гідному пошануванню пам’яті великого Кобзаря. 2014 рік Указом Президента оголошено роком Тараса Шевченка в Україні».

Зі слів Василя Чуднова, чимало робиться у цьому напрямку і на Прикарпатті. Зокрема, буквально нещодавно на Івано-Франківщині було встановлено два нових пам’ятники Шевченку – у селах Перерісль Надвірнянського району та Опришівці Івано-Франківської міської ради. Крім того, в рамках підготовки до 200-річчя поета було відреставровано десятки існуючих постаментів, проводяться роботи на сотнях об’єктів, пов’язаних з ім’ям діяча. В області напрацьовано регіональну програму з відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, якою передбачено проведення цілої низки просвітницьких та культурно-мистецьких заходів. З-поміж них – музичний фестиваль «Кобзареві струни», до участі в журі якого запрошено народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Євгена Гуцала. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *