Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Василь Чуднов взяв участь у роботі круглого столу «Молодь Прикарпаття – молодь Європи»

 

news-image

 

news-image
Здобутки і перспективи прикарпатської молоді на шляху до європейської інтеграції України обговорили учасники круглого столу «Молодь Прикарпаття – молодь Європи», який відбувся 13 січня на базі Івано-Франківської обласної державної адміністрації за участю активістів молодіжних громадських організацій, студентів та представників дорадчо-консультативних органів.

Проведення заходу було ініційовано управлінням сім’ї і молоді департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації та Молодіжною адміністрацією Івано-Франківської області.

До участі у заході також долучилися голова обласної державної адміністрації Василь Чуднов, директор департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації Сергій Дерев’янко, начальник управління сім’ї і молоді Мар’яна Озорович, президент Центру європейської інтеграції Геннадій Микитка, радник голови обласної державної адміністрації з молодіжних питань Станіслав Бичай, директор Благодійного фонду «Родина», член НСОУ «Пласт» Христина Федотова та інші. Модератором заходу виступили голова Молодіжної адміністрації Івано-Франківської області Катерина Говера.

Як зауважив, виступаючи перед учасниками круглого столу, Василь Чуднов, в Україні за останні 20 років для молоді зроблено чимало: «Сформовано законодавчу базу, працює ряд державних програм, в тому числі регіональних. Зокрема і у нас в області працює програма «Молодь Прикарпаття», реалізація якої розрахована на 2010 – 2015 роки».

При цьому важливим напрямком державної політики, на якому, зі слів очільника облдержадміністрації, завжди наголошують Президент та Уряд України, був і залишається напрямок євроінтеграції і в тому числі євроінтеграції нашої молоді. Разом з тим, на думку Василя Михайловича, насправді відповідь на питання, чи буде Україна європейською країною, залежить від самих українців і особливо від молоді – від того, наскільки вони самі готові бути європейцями.  «Ми вже давно європейська країна, – зауважив Василь Михайлович, – а от чи є ми самі європейцями? Що нам заважає кидати сміття до смітника, переходити дорогу на зелене світло. Що заважає нашим студентам самим писати контрольні, курсові. Але ж це і є євростандарти. Що заважає нашим викладачам оцінювати студентів відповідно до показаного ними рівня знань, а  не відповідно до товщини подарованого конверта? Хіба для цього треба щось підписувати кудись входити?»

«Давайте звернемо увагу на те, що ми вже у Європі і нам нікуди рухатися географічно, але нам є куди рухатись ціннісними орієнтирами», – підтримала думку Василя Чуднова начальник управління сім’ї та молоді Мар’яна Озорович.

У свою чергу президент Центру європейської інтеграції Геннадій Микитка закликав молодь не дивитись на європейську інтеграцію як на процес разової дії, оскільки насправді євроінтеграція – це ціла система заходів, що реалізуються у найрізноманітніших сферах суспільного життя. І у реалізації багатьох з них, зокрема, у сфері законодавства, де Україна практично на 100% виконала вимоги Євросоюзу щодо адаптації правового поля до європейського; у науці, де Україна вже давно у Європі, у сфері побудови громадянського суспільства тощо – за останні роки нашою державою зроблено значний поступ.

Як зауважили присутні на заході молодіжні активісти, часто-густо сучасній молоді не вистачає сьогодні на шляху до реалізації своїх мрій щодо європейської України ціннісних орієнтирів.

І в цьому молодим людям повинні допомогти їх активні у громадському плані однолітки, а влада, як запевнив Василь Чуднов, їм всебічно у цьому сприятиме.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *