Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбулася прес-конференція з питань профілактики і лікування діабету

Про це повідомляють у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Про це повідомляють у департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

7 квітня – Всесвітній день здоров’я, який цього року відзначатимуть під гаслом «Переможемо діабет!». Про фактори ризику виникнення цього захворювання, яке ще називають неінфекційною епідемією XXI століття, особливості профілактики у дітей та забезпечення медикаментами хворих на цукровий діабет йшлося впродовж прес-конференції в обласній клінічній лікарні. З представниками ЗМІ спілкувалися кандидат медичних наук, обласний ендокринолог Володимир Гаврилюк і дитячий лікар-ендокринолог Мар’яна Коновалова.

Медики зазначали: нині на Івано-Франківщині нараховується більш ніж 44,5 тисячі хворих на діабет, з них понад 5 тисяч осіб змушені вживати інсулін, 18 тисяч – цукрознижуючі препарати. Зростає рівень дитячої захворюваності: щороку цукровий діабет діагностують у 40-50 дітей. Хвороба все частіше поширюється серед дітей наймолодшого віку. До цього, за словами Мар’яни Коновалової, можуть призвести раннє завершення грудного вигодовування, брак в організмі вітаміну D, вірусні інфекції, стресові ситуації, гіподинамія.

«Основна проблема, як на мене, у дитячому віці – це комп’ютери, планшети і телефони, – сказала Мар’яна Коновалова. – Діти добираються зі школи машиною або автобусом, у вільний час грають, мало рухаються та рідко бувають на вулиці».  

Малорухливий спосіб життя, як стало зрозумілим з озвученої на прес-конференції інформації, також є причиною виникнення цукрового діабету в дорослих. А ще хворобу провокують надлишкова вага та шкідливі звички.

Особливу увагу під час прес-конференції зосередили на системі реімбурсації (відшкодуванні вартості медичних препаратів) для хворих на діабет.

«Ми готуємося до впровадження цієї системи. Перший крок – створення обліку пацієнтів з цукровим діабетом, із зазначенням його виду і дози інсуліну, – наголошував Володимир Гаврилюк. – Другий крок – визначення аптек, з якими будуть підписані угоди на обслуговування за безкоштовними пільговими рецептами. Третє – відшкодування державою коштів за виписаними рецептами».

Як підкреслив медик, важливо, що система реімбурсації передбачає відповідальність держави, лікарів, а також самого хворого за стан здоров’я,  спонукаючи таким чином зосередити зусилля на його покращенні та збереженні. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *