Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відбулася стратегічна сесія “Інтеграція ветеранів в суспільство: ментальна складова”

За участю заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко, ветеранів, громадських та благодійних організацій, а також представників влади відбулася стратегічна сесія “Інтеграція ветеранів в суспільство: ментальна складова», під час якої йшлося про адаптацію військовослужбовців та їх родин до життя після повернення з фронту.

Людмила Сірко розповіла про новостворене управління ветеранської політики ОДА, яке очолив Роман Примич, та створені в тергромадах таких же відділів, що займаються роботою з ветеранами і ветеранками, які вже демобілізовані; родинами загиблих Героїв; сім’ями військовослужбовців; адаптацією наших ветеранів та сімей військовослужбовців до життя; роботою з родинами військових що пропали безвісти.

Розповіла Людмила Сірко і про проблеми, пов’язані з ментальним здоров’ям військовослужбовців та членів їхніх сімей, особливо дітей.

Своєю чергою Оксана Чайка – практикуючий клінічний психолог ІФОКЛ поділилася досвідом роботи з військовослужбовцями та їх сім’ями. Долучилася до розмови представники БФ “Карітас”, які розповіли про центри життєстійкості, які створені в кожній громаді. За їхніми словами, кількість працівників в центрах має бути пропорційною до кількості населення. На даний момент їх є вісім.

Акцентувалася увага на Всеукраїнській програмі ментального здоров’я “Ти як?”. Мовилось і про можливість створення таборів реабілітації, відпочинку та оздоровлення сімейного типу. Наразі шукають кошти на їх створення.

Йшлося під час сесії і про фінансування реабілітаційних послуг та допомоги громадським організаціям в підтримці ветеранів. Мовилось і про залучення Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, ГО “Рокада” до проведення тренінгів та навчань.

На закінчення зустрічі Наталя Чаплинська, психолог БФ “Інтегро”, розповіла про декілька напрямків роботи – психологічну підготовку до бою; індивідуально- психологічні консультування від одної консультації до двох-трьох років супроводу терапії; психологічну реабілітацію родин загиблих, ветеранів; правила спілкування з ветеранами, що повернулись з фронту.

“Потрібно створити базу громадських організацій, благодійних фондів, волонтерських організацій, які теж займаються ветеранською політикою для спільної координації дій”, – зазначила Людмила Сірко.

На завершення зустрічі Людмила Сірко подякувала присутнім за допомогу, яка сьогодні надається ветеранам та їхнім родинам.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *