Відбулися громадські консультації щодо утилізації побутових відходів.
За ініціативи п’яти громадських організацій Надвірнянського району, а саме: Надвірнянської районної організації ветеранів України (кер. Микола Забачинський), Громадської організації "Рада старійшин" с. Пнів (кер. Михайло Плитус), Надвірнянського районного відділення Всеукраїнського об'єднання ветеранів (кер. Роман Комарянський), Районної громадської організації «ПРО ЛІСОК» (кер. Світлана Лахва) та Природничого клубу «Кедрина» (кер. Людмила Кравчук), відповідно доПостанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010р. № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», згідно Порядку проведення консультацій з громадськістю, 05.04.2013 року о 13.00.год (в залі Будинку культури Надвірнянського коледжу НТУ, вул. Соборна) райдержадміністрація організувала та провела консультації з громадськістю району щодо питання утилізації твердих побутових відходів та вибору ділянки з облаштування полігону твердих побутових відходів на території Надвірнянського району. Для участі в консультаціях з громадськістю прибули представники місцевих громад району, голови виконавчих комітетів місцевих громад району, представники районної ради, депутати районної ради, уповноважені представники громадських, релігійних організацій, професійних спілок, представники засобів масової інформації – всього в залі зібралося понад 400 чоловік.
В роботі засідання взяв участь заступник голови –керівник апарату облдержадміністрації Олександр Криницький. Вів засідання голова РДА Юрій Касіянчук, модератором зустрічі виступив начальник інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Тарас Дем’янчук.
Для участі в консультаціях з громадськістю району та у зв’язку з необхідністю надання кваліфікованих консультацій до Надвірної прибули ряд керівників обласних структур:
– начальник обласного управління водногогосподарстваВолодимир Пустоцвіт,
– начальник Державноїекологічноїінспекціїу Івано-Франківській областіІгор Шкіца,
– начальник територіального управління Держгірпромнагляду по Івано-Франківській області Володимир Креховецький,
– начальник головного управління Держсанепідслужби в Івано-Франківській області Михайло Яворський,
-начальник управління житлово-комунального господарства департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури ОДА – Василь Ковальчук;
– заступник начальника головного управління Держземагентства в області -Ярослав Спасів.
Перед початком консультацій представникам громади Надвірнянщини були роздані анкети соціологічного опитування.
Порядок денний включав 2 питання:
І-ше питання: Про порядок видачі державних актів на землю.
З даного питання доповідав заступник начальника головного управління Держземагентства в областіЯрослав Спасів.Доповідачу присутні в залі задавали велику кількість питань, особливо гострими є проблеми приватизації самосудів у деяких населених пунктах, які потребують конкретних рішень. Кількість питань та їх актуальність була такою, що Ю. Касіянчук спільно з працівниками Держземагентства вирішили проводити зустрічі з даного питання в тих населених пунктах, які виявлять дану ініціативу.
ІІ-ге питання: Консультації з громадськістю району щодо питання утилізації твердих побутових відходів та щодо пропозицій облаштування полігону твердих побутових відходів на території Надвірнянського району.
В першу чергу було продемонстровано відеофільм «Надвірнянщина туристична», знятий в 2011 році, який продемонстрував привабливі краєвиди нашого краю. На противагу попередньому фільму було продемонстровано слайди з фотографіями стихійних смітників, які предстали нашій увазі навесні, після танення снігу.
Голова РДА Ю. Касіянчук наголосив: «Питання утилізації твердих побутових відходів та вибору ділянки з облаштування полігону твердих побутових відходів на території Надвірнянського району назрівало не один рік. Зараз відтягувати рішення про його відкриття не можна, бо є ризик екологічної сміттєвої катастрофи.
Начальник відділу Держземагенства в Надвірнянському районі – Ігор Перович оприлюднив інформацію, про те, що райдержадміністрацією розглянуто 2 ділянки для облаштування полігону ТПВ: місце колишнього кар’єру за 2 км від с. Лісна Тарновиця та місце, яке у 1992 році планувалося під розробку такого полігону – за 1,5 км від смт. Делятин.
В ході бурхливої дискусії виступали: голова районної ради Василь Попович,
міський голова м. Надвірна – Зіновій Андрійович, сільські голови смт. Делятин – Михайло Косило, с. Цуцилів – Микола Дутчак, с. Красна – Василь Завальнюк, с. Л. Тарновиця – Марія Марковецька, с. Парище – Василь Магдич, депутати районної сільських рад, жителі сіл району, представники громадськості району. Також з роз’ясненнями виступали представників обласних служб. Загалом дебати тривали понад 2,5 год.
Загалом всі виступаючі висловлювали думку, що полігон надзвичайно потрібен, але не в їхньому селі.
На завершення консультацій Тарас Дем’янчук оприлюднив результати соціологічного опитування: 1. Чи влаштовує Вас ситуація з вивезенням сміття у Вашому населеному пункті?
ТАК – 30% НІ-70%
2. Чи потрібно застосовувати штрафні санкції до осіб, які викидають сміття у не призначених для цього місцях?
ТАК- 98,5% НІ-1,5%
3.Чи шкодять стихійні сміттєзвалища екології та здоров’ю жителів Вашого населеного пункту і району загалом?
ТАК-100% НІ
4. Чи потрібно обговорювати ситуацію щодо вивезення сміття?
ТАК-99,7% НІ-0,3%
5. Чи потрібно в районі облаштовувати полігон для твердих побутових відходів?
ТАК-99,8% НІ-0,2%
6. Чи підтримуєте Ви думку, що громаді населеного пункту, яка погодиться на виділення земельної ділянки під облаштування полігону ТПВ необхідно надати певні економічні преференції (переваги)?
ТАК-93,5% НІ-6,5%
У своєму підсумковому виступі голова РДА Юрій Касіянчук наголосив, що тішить те , що більшість громади району розуміють і підтримують ідею облаштування полігону ТПВ, розуміють проблнму накопичення сміття в місцях, які несуть загрозу здоров’ю людей. На цьому зустрічі та обговорення болючих питань з громадою не припиняться, так як найближчим часом проблему утилізації відходів необхідно вирішити.
0 Коментарі