Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відкриття пам’ятника Марійці Підгірянці

      У Білих Ославах урочисто відкрили пам’ятник поетесі, народній вчительці, громадській діячці Марійці Підгірянці.

      У Білих Ославах урочисто відкрили пам’ятник поетесі, народній вчительці, громадській діячці Марійці Підгірянці.

     У церемонії відкриття пам’ятника взяли участь начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, перший заступник голови райдержадміністрації Андрій Крицький, гості з Косівщини, Коломиї, громадськість села та району. Пам'ятник освятили  священники УГКЦ, УПЦ КП.

      Кошти для спорудження монументу, автором якого є відомий скульптор, член Національної спілки художників України Володимир Довбенюк, збирали усією громадою. До благородної справи, започаткованої громадською організацією «Рідне наше село», долучилися представники влади, української діаспори за кордоном, творчі та освітянські колективи району та області, церковні осередки, депутати та меценати.

    «Неодноразово повторювалися слова «Для Вкраїни вірно жиймо». Жиймо для України, своїми вчинками та способами, хтось серпом, шаблею, а хтось пером та ручкою. Марійка Підгірянка жила пером – писала, писала, писала.., і її слово голосно піднімало дух і любов до Батьківщини. Низький уклін білоославчанам, що спромоглись встановити єдиний пам’ятник в Україні своїй землячці», – зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Крицький.
      Шануючи свою землячку, жителі Білих Ослав назвали її ім’ям центральну вулицю села та відкрили дві меморіальні дошки на честь письменниці. Життя і творчість Марійки Підгірянки досліджував уродженець села світлої пам’яті Василь Слезінський, який вчителював тут у середній школі. Освітянин вважав, що своїм народженням у Білих Ославах Марійка Підгірянка «прославила село на всю Україну і світ».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *