Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відзначення 70-ї річниці створення УПА в Надвірній

  
    

  
    

12 жовтня в м. Надвірній відбулися урочистості з нагоди 70-ї річниці утворення Української Повстанської Армії. Заходи розпочалися святковими літургіями в церквах міста. Потім колона представників громадськості району та молоді пронесла великий державний прапор України та великий червоно-чорний прапор ОУН-УПА, який активісти на чо

лі з Я. Лесюком пошили спеціально до свята створення ОУН-УПА, до могили Борцям за волю України, де їх чекали священники, представники влади та жителі району. В почесній варті стояли учні Прикарпатського військового ліцею та пластуни Білоославської станиці НСОУ Пласт.

Представники районної та міської влади поклали він
ки та квіти до могили, після чого священнослужителі різних конфесій провели спільну молитву за полеглих в боротьбі за незалежність та освятили великий прапор ОУН-УПА. Освячений прапор громадськість та ветерани УПА урочисто передали вихованцям Прикарпатського військового ліцею, де він віднині зберігатиметься. Опісля, колона бід барабанний дріб рушила до пам’ятника Т. Шевченку, де відбувся урочистий мітинг та концерт. З вітальними словами до ветеранів та громадськості виступили заступник голови РДА Богдана Ковалюк, заступник голови районної ради Іван Степник та міський голова Мирослав Андрійович.

З вітаннями до бойових побратимів та громади звернувся голова районного проводу Братства воїнів ОУН-УПА Михайло Юркевич.

 

Медалями «70 років створення Української Повстанської Армії», спільними грамотами РДА і районної ради та грошовою премією було нагороджено ветеранів УПА та членів районної спілки політв’язнів та репресованих, які ще мали здоров’я та наснагу прибути до райцентру. Після урочистої частини – художні колективи відділу культури РДА подарували ветеранам та громаді святковий концерт.
На завершення ветеранам було організовано святковий обід, на якому вони ділилися спогадами та співали повстанські пісні.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *