Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Відзначення 96-ї річниці створення Західно-Української Народної Республіки            Сьогодні в районному будинку культури відбулись урочистості з нагоди 96-ї річниці створення  Західно-Української Народної Республіки. В урочистостях взяли участь: перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Крицький, заступник голови районної ради Іван Степник, міський голова Зіновій Андрійович, духовенство, представники ветеранських  громадських організацій, керівники установ, організацій району, громадськість та ЗМІ.

 Урочистості розпочались молитвою за героїв, які загинули в боротьбі за волю та незалежність України, яку відправили священнослужителі різних конфесій.
 З історичною довідкою про події буремного 1918 року виступив громадський діяч і краєзнавець Іван Кметюк, який своїм патріотичним виступом буквально запалив присутніх.
 До присутніх звернулись керівники району та міста. 

 «Бачимо, що історія повторюється, бачимо, що колесо історії крутиться але, якщо розібратися, – 96 років тому 1 листопада – був тим переломним моментом на території Західної України і таких переломних моментів в історії нашої держави було багато, хоча не завжди вони закінчувалися так, як би нам, українцям, хотілося. Як кожна нація, ми хочемо бачити свою державу вільною, як і воїни під проводом Дмитра Вітовського. З того часу українці почали відчувати себе державницькою нацією. Історично сталося так, що саме на Західній Україні збереглося відчуття національного патріотичного духу і як тоді, так і тепер патріотизм переходить береги Дніпра і зараз ми пам’ятаймо, що ми є українцями і наша держава є, і наша держава буде. Нам треба зараз пам’ятати про такі сторінки історії і це буде нам додавати патріотизму», – зазначив перший заступник голови РДА Андрій Крицький.
 Урочистий концерт розпочався чудовим виконанням естрадних творів Муніципальним оркестром РБК, кер. Богдан Абрат. Також перед глядачами виступили співак Віктор Чудновський,  Оксана Кудляк та Оксана Цюрак, дует Юлія Михайлюк, Віталій Шимонівський БК с. Гвізд, чоловічий вокальний ансамбль «Соколи», вокальний ансамбль «Бистрянка» РБК кер. Заслужена артистка України Ольга Молодій, муніципальний народний оркестр народної музики «Аркан», кер. заслужений артист України Сергій Орел, соліст Богдан Бойчук, Любов Орел, Орися Яремчук, фольклорно – етнографічний колектив «Шовкова косиця» кер. Олена Яченко.   
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *