Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Вірусний гепатит А, заходи профілактики

     Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання, якепередається переважно фекально-оральним шляхом при вживанні питної води, харчових продуктів, забруднених вірусом. Можлива передача захворювання контактно-побутовим шляхом через предмети домашнього вжитку (посуд, білизну, інші предмети, якими користувався хворий).

     Вірусний гепатит А – гостре інфекційне захворювання, якепередається переважно фекально-оральним шляхом при вживанні питної води, харчових продуктів, забруднених вірусом. Можлива передача захворювання контактно-побутовим шляхом через предмети домашнього вжитку (посуд, білизну, інші предмети, якими користувався хворий).
       Джерелом зараження може бути тільки людина. Від моменту зараження людини до появи перших ознак захворювання проходить від 7-50 днів.
 Захворювання вірусним гепатитом Апочинається гостро. В перебігу хвороби є два періоди.Переджовтяничний характеризується підвищеною температурою тіла до 38С, головним болем, болем в області печінки, нудотою, блювотою. Сеча темніє, кал знебарвлюється. У цей період хворі найбільш небезпечні для оточуючих за рахунок масивного виділення вірусу у зовнішнє середовище.Жовтяничнийперіод починається з появи жовтяниці білків очей, слизових оболонок, шкіри. З появою жовтяниці хворі відчувають полегшення, а виділення вірусу різко зменшується.
        Основні профілактичні заходи:
1. Підвищення комунального благоустрою міст та сіл
2. Забезпечення населення доброякісною питною водою
При облаштуванні на присадибних ділянках шахтнихколодязів суворо дотримуватись встановлених санітарних норм. Власники приватних шахтних колодязів повинні періодично, не рідше одного разу на рік, чистити їх та з профілактичною метою дезінфікувати.
  – для пиття і приготування їжі – використовувати питну бутильовану воду промислового виробництва або воду з централізованих джерел водопостачання;
   – не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (річки, озера, підземні джерела, поверхневі води);
     – при неорганізованому відпочинку для миття посуду і рук використовувати кип’ячену воду;
3. Обов’язкове дотримання правил особистої гігієни      
  Враховуючи, що заразитись на ВГА можливо побутово-контактним шляхом через брудні руки, посуд, іграшки, рушники загального користування, дверні ручки туалетів, необхідно суворо дотримуватись правил особистої гігієни. Перед споживанням овочів, фруктів, ягід, які нерідко можуть бути забруднені вірусом гепатиту А, їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми-обдати окропом, обов’язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету.
4. Специфічна профілактика – вакцинація  імуноглобуліном (проте вона не відноситься до обов’язкових, а до рекомендованих).
Зокрема по Надвірнянському району в 2014 році зареєстровано 3 випадки ВГА (сс..Тисменичани, Лоєва, Заріччя), інтенсивний показник склав 2,6 на 100 тис. населення проти 0,9 в минулому році (2013р.- 1 вип.). Всі захворівші дорослі, віком від 20-45 років.
У випадку появи перших ознак захворювання необхідно терміново звернутись до лікувальної установи.  Не займайтесь самолікуванням!!!Бережіть своє здоров’я та здоров’я оточуючих вас людей!!!

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *