Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Віталій Федорів: Медицина має стати якіснішою і доступнішою для кожного жителя Прикарпаття

У понеділок, 3 лютого, під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва відбулося засідання Госпітальної ради області – консультативно-дорадчого органу при обласній державній адміністрації. У заході взяли участь перший заступник голови ОДА Марія Савка, керівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров’я та обласного комітету вільної профспілки медичних працівників України.
Розпочинаючи нараду, Віталій Федорів наголосив, що Урядом доручено забезпечити функціонування госпітальних округів. Влада на місцях відповідає за організацію реформ, надання якісних медичних послуг і забезпечення закладів охорони здоров’я необхідним медичним обладнанням. Медицина має стати якіснішою і доступнішою для кожного жителя Прикарпаття.

Посадовець розповів, що госпітальний округ – це функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) та госпітального етапу екстреної медичної допомоги населенню в межах області. Основне завдання, яке поставлено перед Госпітальною радою – це напрацювання моделі розвитку медичної галузі області в контексті створення Івано-Франківського госпітального округу. Госпітальна рада покликана максимально розподілити функції між медичними закладами та сформувати оновлену систему охорони здоров’я регіону.

«Госпітальна рада повинна стати дієвим органом для напрацювання реального плану розвитку Івано-Франківського госпітального округу» – зауважив Віталій Федорів. – «Враховуючи усі зміни, що відбуваються у медичній сфері, районні лікарні уже розуміють своє місце на медичній карті області».

Обговорювали проекти розпоряджень Кабінету міністрів України «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року» та «Деякі питання удосконалення реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування у 2020 році».

Йшлося й про впровадження нової системи фінансування закладів охорони здоров’я, що надають вторинну та третинну медичну допомогу, за програмою медичних гарантій, ризики їх фінансового забезпечення та формування майстер планів.

Підсумовуючи засідання Госпітальної ради, посадовець відмітив позитивні кроки у розвитку системи охорони здоров’я області та наголосив: «Необхідно зробити усе, щоб медицина стала якіснішою та доступнішою для наших мешканців. Усі пріоритетні цілі повинні виконуватися із врахуванням поставлених завдань на районні лікарні. Ми повинні максимально враховуючи інтереси медиків».

На засіданні обрано заступників голови Госпітальної ради, ними стали головний лікар Івано-Франківський обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Мирон Матейко та головний лікар Коломийської ЦРЛ Андрій Кашкін. Також й секретаря ради – начальника відділу організації медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Ліліану Сабадаш.

Додамо, що під час засідання ради було сформовано робочу групу з опрацювання пропозицій із реалізації заходів у сфері охорони здоров’я з організації надання якісної, комплексної, безперервної та орієнтованої на пацієнта медичної допомоги в госпітальному окрузі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *