Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Володимир Гройсман: Уряд вживає заходів, які дозволять українцям отримати якісні ліки за доступною ціною

Уряд має намір провести дерегуляцію у сфері фармакології, що дозволить забезпечити зниження ціни на якісні ліки в Україні та розвивати внутрішнє виробництво. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час наради щодо проблемних питань розвитку вітчизняної фармакологічної галузі на лабораторно-виробничому комплексі ТДВ "Інтерхім" на Одещині. 

"Для Уряду сьогодні є дуже важливе завдання – ми маємо прийняти такі дерегуляційні речі щодо ліків, які дозволять українцям отримати якісні ліки відповідно за зниженою ціною", – заявив він.

Голова Уряду зауважив, що сьогодні існує значна націнка на медичні препарати, що завозяться до України з-за кордону. "Це неприпустимо. Для нас дуже важливо, щоби ціни в Україні були об'єктивно знижені. Ми розуміємо, як це зробити і, найголовніше, ми не відступимо від цього", – наголосив Володимир Гройсман.

 У той же час у країні важливо розвивати внутрішнє виробництво медичних препаратів, зазначив він. "Ми тут готові бути абсолютними партнерами як влада, яка готова дерегулювати, забирати будь-які перешкоди, для того, щоб ви могли розвиватися", – зазначив Прем'єр-міністр, звертаючись до представників фармакологічних компаній.

Зокрема, Уряд буде відкривати фармакологічний ринок країни та сприяти підвищенню його конкурентності, зазначив Глава Уряду. За його словами, розвиток вітчизняних фармакологічних підприємств забезпечить високу якість і об'єктивні невисокі ціни на ліки.

Володимир Гройсман зауважив, що сфера фармакології в Україні значно зарегульована, що породжувало існування тіньових потоків. "Маємо їх розрубати і зробити нормальну європейську систему, зокрема у цій сфері", – зазначив він.

"Ми будемо робити усе для того, щоб конкурентний двигун запустив процес, який дозволить і нам розвиватися, і людям отримати конкурентне середовище, якісні препарати за відповідно реальною ціною, а не завищеною, як є сьогодні", – зазначив Володимир Гройсман.

 Як приклад Прем'єр-міністр навів ситуацію із закупівлею медичних препаратів через міжнародні організації, що дає від 10 до 90% економії, у середньому 30-70%. "Питання: куди дівалися ці гроші, від кого їх забирали і куди направляли? Це все тіньові потоки, які, на превеликий жаль, країна втрачала", – підкреслив він.

Уряд також готовий підтримувати фармакологічний бізнес України та допомагати розвивати власне виробництво та продукт, а також лобіювати його на міжнародних ринках. Своєю чергою Уряд розраховує на розуміння фармакологічних підприємств.

 Прем'єр-міністр зазначив, що планує найближчими робочими днями у Києві провести нараду із керівниками фармакологічних компаній, працівниками та представниками громадськості у сфері медицини для подальшого обговорення нагальних проблем.

"Уряд налаштований на повноцінну якісну реформу охорони здоров'я. Ми зробимо усе, щоби зняти будь-які бар'єри щодо розвитку власного виробництва медичних препаратів. З іншого боку, ми знімемо бар'єри для конкурентного ринку", – підкреслив Володимир Гройсман.

У рамках робочої поїздки до Одеської області у вівторок Прем'єр-міністр взяв участь у церемонії відкриття лабораторно-виробничого комплексу ТДВ "Інтерхім". Він також ознайомився із виробничими потужностями підприємства.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *