Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Вшанували пам’ять про Кардинала Михайла Левицького

7 листопада в районній бібліотеці відбувся «круглий стіл» та виставка історичних матеріалів про життя та діяльність Кардинала, Примаса Галичини, доктора богослов’я Михайла Левицького, уродженця смт. Ланчин.  В залі бібліотеки зібралися освітяни, працівники культури, бібліотекарі. Виступаючі ознайомили присутніх з віхами життя та служіння Богові і Церкві Михайла Левицького. Перший заступник голови РДА Володимир Калічко у своєму виступі підкреслив: «Багато з того, що започаткував Кардинал Левицький існує і діє ще і сьогодні – це і заснування народних шкіл -відкриття 383 шкільних фундацій, це і видання «Катехізису» і «Букваря славенського язика», це і заснування руху тверезості на Галичині. Він першим зорганізував намагання тогочасної галицької інтелігенції запобігти величезній проблемі – духовній та фізичній деградації українського суспільства під впливом алкоголю».

Михайло Левицький
      Директор центральної бібліотечної системи Марта Кушнерчук сказала: «Добре, що з настанням незалежності пам’ять повертає до нас такі постаті та особистості, які діяли ще два століття тому, але плоди діянь яких ми отримуємо і сьогодні». 

Біографічна довідка.
Митрополит Миха́йло Леви́цький (у світі Миха́йло Леви́цький; народився 16 серпня 1774ЛанчинНадвірнянський районІвано-Франківська область — помер 14 січня 1858УнівПеремишлянський районЛьвівська область).
1790 р. закінчив Станіславську гімназію; згодом у греко-католицькій духовній семінарії Барбареум, що діяла при церкві св. Варвари у Відні завершив духовну освіту науковим ступенем доктора богослов'я.
1798 р. висвячений на священика.
З 
1797 р. префект Львівської духовної семінарії, пізніше професор Святого Письма та пасторального богослов'я у Львівському університеті.
1808 р. канонік Галицької митрополії у Львові.
На 15-річчі священства (
1813 р.) одержав єпископські свячення наПеремиський престол.
17 серпня 1815 р. австрійський імператор Франц I призначив Михайла Левицького Галицьким митрополитом та Львівським архиєпископом, а Папа Римський затвердив це рішення 8 березня 1816 р.
1846 р. номінований на примаса Галичини, титул якого раніше традиційно надавався римо-католицькому єпископові.
1856 р. Папа Пій ІХ призначив владику М.Левицького кардиналом (другим за чергою в УГКЦ).
Завдяки майже півстолітній діяльності митрополита Михайла Левицького уніятське духовенство твердо стало на чолі українського руху.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *