Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Виступ Президента на відкритті фотовиставки «Матері героїв»

«Швидко біжать поїзди степами, швидко пливуть кораблі морями; ще швидше летять літаки попід небесами, та найшвидше летить материне серце. Через гори високії, через води глибокії, через краї чужі несходимі мчить воно ластівкою, за синами шукаючи, їх виглядаючи»

Шановні воїни! Шановні і дорогі українські мами!

Надзвичайна любов та щедрість українського материнського серця оспівана у піснях, вишита найніжнішими словами у рядках українських поетів і письменників… Як і в цих слова поета Івана Багряного. Як і в «Пісні про рушник», яка, насправді, – всі ми її знаємо, любимо, – є піснею зовсім не про рушник, а є піснею про маму. І саме так покоління українців її й сприймають.

Я сам ніколи не забуду очі моєї мами і моєї дружини, яка зустрічала мене з лав Збройних Сил. Це було у травні 86-го року, коли вибухнув Чорнобиль. І скільки в цих очах було пережитих тривог, але одночасно скільки радості, скільки було щастя!

Тому я завжди пам’ятаю, що за кожним солдатом, кожним офіцером, кожним українським воїном стоїть водночас сильна і тендітна жінка – мати, яка його ростила. Вона його ростила, звичайно ж, не для війни, але зрозуміла його вибір, благословила, і оберігає його своїми молитвами, оберігає його своїм материнським серцем! 

Мами героїв, матері героїв – це також українські герої, бо на їх плечі лягає не менше, а може й ще більше навантаження!

Хочу наголосити, що наша перемога залежить у тому числі й від вас. Так само, як і від героїзму наших захисників – ваших синів та чоловіків. Ваші діти та чоловіки – це одночасно й діти нашої української Вітчизни. Коли вони думають кого захищають, вони одночасно думають про маму, дружину і Батьківщину. Тому вони своєю сміливістю, мужністю, патріотизмом здатні зупинити будь-якого ворога!

Що може бути важчим, ніж отримання мамою новин про мобілізацію її дитини? Що може викликати більшу тривогу? Або не мобілізацію, а звістка про те, що він добровольцем пішов до військкомату або просто на фронт. Мені це знайоме, бо я бачив і очі Марини в цей час.

Напевно, що не може нічого бути більш болісним для материнського серця, ніж просто відірвати від себе сина чи доньку, відірвати від родини. І не просто відірвати, а й благословити на виконання синовнього і громадянського обов’язку. Це дуже важко, адже перша реакція матері – це захистити свою дитину. І знайти в собі сили благословити її йти захищати Україну може лише героїчна жінка.

Ви витираєте сльози, але відпускаєте своїх дітей на війну. Підтримати цей вибір власної дитини, благословити її на захист України  – це і є справжній материнський подвиг!

Ми схиляємо голови перед мужністю матерів, котрі виховали героїчних синів та доньок України, які стоять на захист Батьківщини і дають героїчний відсіч ворогу.

Ми схиляємо голову перед мужністю матерів, котрі виховали героїчних синів, доньок . І особливу шану і вдячність кожен із нас зобов’язаний віддати тим мамам, чиї голови покрили чорні хустки, хто за останні роки не дочекався додому своїх дітей.

Якщо ви мене запитаєте що є найважчим у роботі Президента, то це не є режим, графік, виснажливі і важкі рішення, які доводиться приймати. Це отримання звісток з фронту про загибель наших героїв. Я не можу з цим спокійно миритися. Ц насправді той невимовний біль, який відчуваєш кожного разу, коли приходять ці повідомлення – як про втрати наших воїнів, так і про втрати серед мирного населення, про страждання людей і про все те, що є наслідком російської агресії, яка прийшла на нашу землю на початку 2014 року окупаційними військами.  Ця війна була розв'язана російським агресором і цей гріх людиновбивства, який повністю лежить на них, хто своїми імперськими психозами і кривавими руками розв’язав цю вбивчу війну.

Сьогодні, у День матері, ми схиляємо голови перед українськими мамами – матерями героїв, які й самі є справжніми героїнями.

Дай Вам Боже здоров’я, витримки, дай вам Боже сили, дай вам Боже долі, щоб ви обов'язково дочекалися своїх героїв.

Прощу всіх українців сьогодні привітати, відвідати, огорнути любов’ю і вдячністю матерів українських героїв, не дати їм залишитись на самоті. У цей день і кожен день слава українським матерям і слава Україні.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *