Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Ціною великої самопожертви ви захищали Україну і нині її обороняєте – Президент на зустрічі з ветеранами Другої світової війни та військовими-учасниками АТО

У День пам’яті та примирення та напередодні 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Президент Петро Порошенко зустрівся з ветеранами війни, учасниками українського визвольного руху та військовослужбовцями – учасниками антитерористичній операції.

У День пам’яті та примирення та напередодні 71-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Президент Петро Порошенко зустрівся з ветеранами війни, учасниками українського визвольного руху та військовослужбовцями – учасниками антитерористичній операції.

Глава держави привітав присутніх зі святами, висловивши вдячність старшому поколінню – ветеранам Червоної армії і Української повстанської армії. "Всім, хто кожен на своєму місці боровся з фашизмом. Ви мужньо пройшли довгими і тернистими дорогами до перемоги – крізь полум’я боїв, страждання і смерть, крізь гіркоту поразок і непоправні втрати. Ціною великої самопожертви кожен з вас особисто відстояв право нашого народу на життя, приніс мир у наш дім, дарував його народам Європи" – наголосив Президент.
Петро Порошенко нагадав, що українці воювали проти нацизму у складі Червоної армії та радянських партизанських загонів, в лавах УПА, у військових з’єднаннях країн антигітлерівської коаліції та європейських рухах опору. "Як же тільки можна на фоні таких беззаперечних історичних фактів мати нахабство заявляти, ніби Росія виграла б війну і без України. Не виграли б цієї війни без українців!", – підкреслив Президент.
В той же час війна знову прийшла на Українську землю. Глава держави підкреслив, що захищаючи українську незалежність та геополітичний вибір, перемагаючи окупантів не тільки силою зброї, але й міццю духу, сучасні українські воїни беруть приклад з ветеранів, – з тих, хто звільнив Україну від фашистських загарбників. І нині до Української історії вписані новітні героїчні сторінки, зокрема звільнення Слов’янська та Краматорська, Красного Лиману та Лисичанська, захист Маріуполя, запеклі бої у Донецькому і Луганському аеропортах.
"Дорогі ветерани, це роблять ваші онуки та правнуки. Це ваша школа та традиції, ваша міць та навчання патріотизму. Ви маєте всі підстави пишатися своїми онуками", – підкреслив Президент. Глава держави додав, що нинішнє покоління захисників також об'єднало Україну: "Ваші онуки разом в окопі зі зброєю, прикриваючи один одного, захищають Україну. Це має величезні наслідки, бо перемогти ворога ми можемо лише тоді, коли країна буде об'єднаною, сильною з середини та з вірою в Український Прапор, Герб та Гімн".
Присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих захисників України різних поколінь.
Ветеран Другої світової війни Василь Клюй, який представляє підводників Чорноморського флоту, зазначив, що організація ветеранів та об'єднання підводників провели зустрічі з молоддю в одинадцяти університетах та з військовослужбовцями військових частин низки областей. "Сьогодні всі молоді, хто тут сидить, захищають землю, так само як і ми її захищали від краю і до краю", – сказав він.
Ветеран українського визвольного руху Степан Петраш зазначив, що під час Другої світової війни по різні сторони фронтів боротьбу з окупантами вели воїни радянської армії та воїни УПА. "Хоч наші недруги стараються зменшити, сфальсифікувати цей великий подвиг – боротьбу УПА. Ми не воювали із фронтовиками Червоної армії, не було такого наказу. Ми старались знайти спільну мову, бо ворог був один. І тепер ми повинні ще раз подати один одному руку як сини України і разом будувати українську соборну, самостійну державу", – наголосив він. Ветеран зазначив що нині на фронті воюють онуки фронтовиків і онуки повстанців – "їм не треба примирення – їх примирив один ворог, який наступає на нашу волю, на нашу землю".
Представник молодого покоління українських захисників, учасник антитерористичної операції Михайло Совкун відзначив подвиг ветеранів Другої світової війни у захисті України. «І сьогодні ми робимо все можливе, щоб зберегти цілісність нашої держави, зберегти світле майбутнє для наших дітей. Я особисто, і сподіваюсь мої побратими теж, беру з вас приклад і дуже вдячний за подвиг у боротьбі з нацизмом», – сказав військовий, висловивши сподівання, що в майбутньому подібні трагічні події не повторяться.
Президент поспілкувався з ветеранами та учасниками АТО. Глава держави побажав ветеранам доброго здоров’я, душевного тепла, довгих і щасливих літ життя, а молодому поколінню оборонців української землі – насамперед, повернутися з війни живими до своїх рідних і близьких.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *