Витязь української літератури
28 січня в центральній районній бібліотеці відзначено 80-річчя від дня народження Василя Симоненка годиною поезії «Я для тебе горів, Український народе!». Бібліотекарі Ярослав Лазорко та Наталія Берчак зробили екскурс по життю і творчості поета-шістдесятника, якому доля відміряла лише 28 років (8 січня 1935, с. Біївці, Лубенський район, Полтавська область — 13 грудня 1963, Черкаси).
Спочатку навчався у Біївській початковій школі. Після закінчення середньої школи вТарандинцях вступив на факультет журналістики Київського університету. Після закінчення факультету журналістики (1957) працював в обласних газетах«Черкаська правда» і «Молодь Черкащини».
Писати вірші почав ще в студентські роки, але за його життя вийшла лише збірка поезій «Тиша і грім» (1962) і казка «Цар Плаксій та Лоскотон» (1963). Друга поетична збірка «Земне тяжіння» вийшла друком у 1964 році, збірка новел «Вино з троянд» у 1965, «Поезії» у 1966, а далі – мовчання на довгих 15 років. Збірка «Лебеді материнства» побачила світ у 1981-му, а в 2010 р. в серії «Шістдесятники» у видавництві «Смолоскип» вийшла книга «Василь Симоненко. Вибрані твори». У 1995 р. поет посмертно нагороджений Національною премією ім. Т. Г. Шевченка. «Творчий подвиг василя Симоненка полягав у тому, що він стрімко піднявся до вершини вільної думки – і уся вчорашня коньюктура відразу облетіла, як торішній лист. Власне, таким його і бачить сучасний читач – у високому леті» (Є. Сверстюк).
Поезії Василя Симоненка особливо актуально звучать сьогодні:
«Україно! Ти – моя молитва,
Ти моя розпука вікова.
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права».
Присутні читали поезії витязя української літератури Василя Симоненка, переглянули відеофільм «Я на світі такий один» та ознайомились з книжковою виставкою «Життя мов спалах блискавки».
0 Коментарі