З 1 січня 2021 року буде розширено перелік видів діяльності, для яких є обов’язковим використання РРО чи програмних РРО
Зокрема, обов’язкове застосування РРО запроваджується для окремих категорій фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку ІІ, ІІІ та IV груп при здійсненні готівкових розрахунків із споживачами, зокрема ризикових видів діяльності (продаж товарів (надання послуг) через мережу Інтернет, торгівля ювелірними виробами та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, діяльність туристичних агентств, туристичних операторів, готелів тощо, реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках) та деталей і приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Крім того, як і раніше застосовувати РРО зобов’язані підприємці-спрощенці, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, пива, лікарських засобів та виробів медичного призначення. Також далі діятиме норма, відповідно до якої у разі перевищення обсягу доходу протягом календарного року у розмірі 1000000 гривень незалежно від виду діяльності підприємці-платники єдиного податку зобов’язані проводити готівкові розрахункові операції через РРО.
Вже з 1 квітня 2021 року використання РРО або програмних РРО стане обов’язковим для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку ІІ, ІІI, ІV груп незалежно від видів діяльності.
Звертаємо увагу, що РРО не потрібно використовувати платникам єдиного податку І групи, та фізичним особам, які продають на ринку власні вживані речі чи продукти власного підсобного господарства.
Нагадаємо, з 1 серпня поточного року усі платники податків при розрахунках зі споживачами поряд з традиційними касовими апаратами отримали можливість застосовувати програмні РРО – сучасний аналог класичного касового апарату, який можна встановити на комп’ютер, смартфон чи планшет.
Використання програмних РРО має ряд переваг над традиційним касовим апаратом, зокрема:
– не потрібно звертатися до Центрів сервісного обслуговування і витрачати кошти на придбання РРО, послуг з їх обслуговування;
– не потрібно витрачати кошти на оплату послуг посередників у вигляді інформаційних еквайєрів, адже всі чеки фіскалізуються програмним РРО безпосередньо на сервері Державної податкової служби.
На допомогу платникам Державною податковою службою України розроблено спеціальний відеоурок, який допоможе швидко та просто зареєструвати програмний РРО. Ознайомитись з відеоуроком можна на вебпорталі ДПС у банері «Програмні РРО». Також у цьому банері можна ознайомитись з іншими роз’ясненнями щодо користування програмним РРО.
Зокрема, інструкції з встановлення та налаштування ПРРО розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланнями:
Інструкції щодо заповнення реєстраційної форми та повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа розміщено за посиланням:
https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/formi-prro/instruktsii-schodo-zapovnennya-form/
Також для зручності платників податків ДПС України розроблено навчальні модулі з роз’ясненнями щодо застосування РРО (ПРРО).
0 Коментарі