Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

З 2030 року в Україні будуватимуть лише енергоощадні будинки

Уряд затвердив Концепцію реалізації державної політики в сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель у частині збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії та Національний план збільшення кількості таких будівель.
Упродовж 2020-2030 років забудовники та власники будівель отримають додаткові стимули, щоби використовувати при будівництві та реконструкції високі стандарти з енергоефективності. Такі будівлі споживатимуть в рази менше енергії.

Будівля із наближеним до нульового рівнем споживання енергії повинна мати рівень енергетичної ефективності не нижче класу «С» і при цьому використовувати більше 50% енергії з відновлювальних джерел. Для позначення таких будівель введуть клас енергоефективності «А+». Наприклад, якщо сьогодні п’ятиповерхова новобудова потребує енергії 81-85 кВт*год/м.кв на рік, то після реалізації Національного плану подібний будинок прийматимуть в експлуатацію із рівнем споживання близько 35 кВт*год/м.кв на рік, із яких половина енергії генеруватиметься на місці з відновлюваних джерел. Відповідно, рахунки за енергоносії в таких будинках будуть меншими на 75%, ніж зараз.

Наразі основні проблеми розвитку будівництва близьких до нульового рівня споживання енергії будинків полягають у тому, що немає стандарту для таких будівель як класу та встановлених вимог до їхніх енергоспоживчих характеристик, нормативів, що підтверджують належність будівель до класу за стандартом НСЕБ, методології розрахунку економічної доцільності переходу на таке будівництво тощо.

Ці проблеми мають усунути заходи, передбачені Національним планом. Їх впроваджуватимуть у два етапи:

2020-2025 рр. – створення нормативно-правової бази, встановлення норм технічного регулювання та вимог до НСЕБ, визначення цілей щодо збільшення кількості таких будівель та встановлення порядку моніторингу їх досягнення.

2025-2030 рр. – перехід до обов’язкового дотримання стандартів НСЕБ щодо об’єктів будівництва та будівель, у яких здійснюється реконструкція із урахуванням економічної доцільності.

Нагадаємо, що за останній рік потужність відновлюваної електроенергетики в Україні збільшилася втричі – до 6,8 ГВт. Тепер Україна може щорічно виробляти понад 8,4 млрд кВт*год електроенергії та забезпечувати електричною енергією понад 3,3 млн домогосподарств.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *