Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

За участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава у неділю, 1 серпня, відбудеться Всеукраїнська патріарша проща до Галицької чудотворної ікони Матері Божої

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин провів пресконференцію щодо організації 31 липня – 1 серпня Всеукраїнської патріаршої прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої – Покровительки Галицького краю у селі Крилос, яку очолить Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ.
У заході взяли участь заступник начальника управління – начальник відділу у справах національностей і релігій управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Лапка, синкел у справах духовенства та священничих родин, протоієрей Олег Каськів та голова Молодіжної комісії протоієрей Михайло Віхоть.

«Це поважне діло, що ми щорічно відновлюємо нашу пам’ять про Галич, зокрема про Крилос. Коли ми говоримо про цьогорічну Прощу, хочу нагадати часи Успенського Собору у Крилосі, який відповідає часам Святої Софії Київської. Наші митрополити будували його, князі, разом із нашим духовенством та парафіянами, тут молилися. Я думаю, давнішого історичного місця такої величини на нашій землі немає», – наголосив Володимир Війтишин.

«Проща у Крилосі проходить щорічно і об’єднує багатьох людей вірою і молитвою. Це надзвичайно важлива подія для області. Прощу відвідують близько 50 тисяч осіб упродовж двох днів. Саме село Крилос та місто Галич – це не тільки релігійні та історичні центри, але й центри, які формують світогляди прикарпатців», – розповіла під час пресконференції Тетяна Лапка.

На цьогорічній прощі до Крилоса запланований традиційний піший хід паломників з Івано-Франківська, Калуша та Бурштина. Серед заходів – насичена молитовна програма з нічними чуваннями, які проводитимуть семінаристи, а також цікаві мистецько-євангелізаційні заходи. Окрім того, більше сотні священників нашої Архієпархії будуть сповідати прочан.

Кульмінаційним моментом молінь стане Архієрейська Божественна Літургія, яку в неділю відслужить Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав.

Додамо, що у рамках проведення Прощі у суботу, 31 липня, у місті Галичі відбудеться освячення храму Блаженних священномучеників Станіславівських – Симеона Лукача, Григорія Хомишина та Івана Слезюка (м. Галич, вул. Галич-гора).

З програмою Прощі можна ознайомитися тут.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *