Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Законодавчі зміни роз’яснювали у Надвірнянській РВА

За сприяння начальника районної військової адміністрації Петра Хмельовського відбулась зустріч для волонтерів, які дотичні до ввезення в Україну гуманітарних вантажів із закордону. Законодавчі зміни роз’яснювали із уповноваженими посадовими особами благодійних фондів, громадських організацій та волонтерських спільнот, зацікавлених у продовженні благодійної діяльності, пов’язаної із ввезенням на митну територію України гуманітарної допомоги.
З 1 грудня 2023 року набуває чинності ряд законодавчих змін, які потребують певної деталізації і роз’яснення.

Консультували волонтерів представники Івано-Франківської митниці ДФС, регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Івано-Франківській області, управління Укртрансбезпеки в області, Надвірнянського відділу ГУ ДФС в області.

Присутнім роз’яснили, що система гарантійних листів уже скасовується. Для безперешкодного перевезення гуманітарних вантажів слід бути обов’язково зареєстрованим у Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги, а на кожну партію товару віднині треба буде формувати унікальний код. Іноземні донори самостійно вже не зможуть ввозити допомогу, якщо не вкажуть номер отримувача допомоги із загального реєстру та цього коду. Для таких випадків в Україні має бути зареєстрована юридична особа – представник. З розширеним списком імовірних отримувачів можна ознайомитись на сайті Мінсоцполітики. Це міністерство, згідно із нововведеннями, стане тепер додатковим контролюючим органом у процесі увезення в Україну гуманітарних вантажів.

У 15-денний термін після перетину кордону кожен такий волонтер чи благодійний фонд повинні будуть створити інвентаризаційний опис отриманого товару, а потім – і відзвітуватись щодо підтвердження його цільового використання. Цю норму вводять для уникнення шахрайських схем, за якими під приводом гуманітарної допомоги ввозили товар, який потім збували і не доправляли до заявленого отримувача.

У паперовому вигляді відповідні декларації можна буде подавати лише до 31 березня наступного року включно. З 1 квітня обіг такої документації функціонуватиме суто в електронному форматі.

Заступник начальника Надвірнянського відділу ГУ ДФС в Івано-Франківській області Богдан Нагорняк пояснив, що законодавчі новації поки що не викликали змін у податковому законодавстві і надав волонтерам декілька порад для спрощення заповнення податкових декларацій.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *