Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Замислюючись над майбутнім

     Сучасних школярів цікавить практично все: «Де навчатися?», «Як побудувати успішно кар’єру?», «Куди піти працювати?». «Щоб реалізувати свої мрії в реальний успіх, Ви повинні працювати. Працювати багато, наполегливо, постійно – це шлях до вдосконалення і максимальному результату» – так розпочала профконсультаційний урок головний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Уляна Півторанюк. Даний захід був проведений 06 листопада 2014 року в одній із сільських шкіл Надвірнянського району – Делятинській ЗОШ І-ІІ ступенів.
На заняття були запрошені директор школи Любомир Сидорук, соціальний педагог Оксана Копчук. Школярів поінформували про послуги служби зайнятості, актуальні професії на сьогодні. Разом з фахівцем служби зайнятості майбутні випускники розглянули основні помилки, що існують при виборі професії. Потім дев’ятикласники перейшли до практичного заняття, де визначали свої вміння, навички та шукали їм застосування в професіях. Увагу школярів звернули на те, що обрана спеціальність повинна приносити як моральне, так і матеріальне задоволення, а при виборі професії треба враховувати три головні фактори: „хочу”, „можу”, „треба”. Учні із задоволенням ознайомились із переліком актуальних професій на сучасному ринку праці та бажаючі пройшли комп’ютерне тестування для виявлення власної професійної придатності.
              Спеціаліст центру зайнятості повідомила учнів про те, що обираючи фах, слід пам′ятати про свідомий вибір професії з врахуванням своїх нахилів та здібностей, стан здоров′я, особисті та громадські інтереси. В ході уроку зі школярами було обговорено поняття «ринок праці», технології успішних дій на ньому, що у майбутньому вплине на реалізацію професійних намірів молодих людей, обґрунтованість професійного вибору в умовах ринку праці, що швидко змінюється. 
Після проведеної зустрічі кожен дев’ятикласник  дізнався для себе щось корисне і тепер настав час обмірковувати отриману інформацію та зробити певні висновки, які допоможуть обрати майбутній шлях у житті більш свідомо та вдало.
«Не відвертайтеся від «непрестижних» професій, дотримуючись стереотипу про них, як про «чорну» і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й заробітна плата у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких «престижних» спеціалістів» – акцентувала спеціаліст центру зайнятості.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *