Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Збалансувати ставки лісового земельного податку

У райдержадміністрації відбулася робоча нарада з питання оподаткування лісових земель зумовленого змінами до Податкового кодексу України та встановлення ставки податку.
Участь у нараді взяли перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук, голова районної ради Іван Гурмак, заступник голови РДА Ярослав Гундяк, міський голова Зіновій Андрійович, заступник начальника Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Оксана Пліщук, керівники лісогосподарських підприємств та голови сільських, селищних рад та ОТГ.
Оксана Пліщук розповіла присутнім про особливості та процедуру прийняття рішень щодо ставок земельного податку за використання земель лісгоспризначення.
Та нині цей документ є приводом для багатьох дискусій. Сьогодні спостерігаються різні емоційні полюси: працівники лісгоспів критикують цей закон, а представники територіальних громад, навпаки, підтримують, бо бачать в цьому документі можливості для забезпечення власної спроможності. Ми повинні знайти компроміс та прийняти збалансоване рішення, щоб могли належно працювати як підприємства, які здійснюють лісогосподарську діяльність, так і були збереженні інтереси органів місцевого самоврядування та ОТГ.
Водночас фахівці лісового господарства наголосили на важливості продовження діалогу задля вирішення цього питання. Cтавки земельного податку визначаються рішеннями міської, селищної, сільських рад та об’єднаних територіальних громад, максимальна ставка 5%.
Нагадаємо, з 15.08.2018 року набрав чинності Закон України від 10.07.2018 № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств». Цим Законом внесені зміни до ст.273, відповідно до яких передбачається оподаткування земельним податком лісових земель.
Насамкінець, Богдан Зеленчук наголосив на важливості єдиної координації зусиль та взаємоузгодження усіх завдань стосовно вирішення цього питання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *