Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Здоров’я – наше все!

Осінньо-зимовий період мабуть найважча для організму пора, бо саме в цей період наш організм стає дуже вразливим до агресивних факторів зовнішнього середовища, адже повітря сухіше, день стає коротшим, а відповідно з браком сонячного світла і зменшена кількість вітаміну D.
Тому в нагоді стануть кілька порад для зміцнення імунітету і, відповідно, неспецифічної профілактики які допоможуть зберегти Ваще здоров’я та здоров’я Ваших близьких взимку.
Так як взимку ми більш схильні до хвороб оскільки ще й більшу частину часу проводимо у закритих приміщеннях з підвищеною концентрацією пилових частинок та, відповідно, вірусів/бактерій. Звідси й висновок: перебувайте більше на свіжому повітрі у зимовий час. Ходіть пішки. Щоденне перебування на свіжому повітрі протягом 1 год є одним з найважливіших компонентів здорового способу життя. Особливо важлива вечірня прогулянка, перед сном, що вплине на швидке засинання і міцний сон. А якщо не вдалось погуляти то добре перед сном провітрити кімнату бо здоровий сон — невід’ємна складова частина режиму дня для відпочинку, відновлення і накопичення сил організму потреба якого для людини — близько 8 год на добу.
Правильне харчування мабуть, одне з найпростіших правил. Раціон має бути збалансованим, містити в потрібній кількості і в певних співвідношеннях усі необхідні по¬живні речовини: білки, жири, вуглеводи, вітаміни та мінеральні солі. Наприклад в цитрусових, шипшині, чорній смородині – міститься важливий для імунної системи вітамін С. Пийте достатньо рідини!
Як і правильне збалансоване харчування, фізичні вправи сприяють загальному здоров’ю, а значить – і здоров’ю імунної системи, Старайтесь ви-діляти хоча б 15-20 хв для ранкової гімнастики, що є обов’язковим мінімумом фізичного навантаження. Зарядку слід робити в добре провітреному приміщенні або на свіжому повітрі.
Загартовуйтеся! Звичайний контрасний душ і розтирання допоможуть зміцніти і легше сприймати сезонні перепади температур. Однак, не забувайте про те, що загартовування – процес поступовий, тому не варто з незвички починати його з чергування гарячої і крижаної води. Головна умова контрастного душу – поступово збільшувати діапазон комфортних температур.
І обов’язково не потрібно забувати про особисту гігієну. Після відвідування приміщень загального користування (транспорт, магазини, ринки, і т. д.), необхідно мити руки з милом, не торкатися очей, обличчя немитими руками.
А також щоб зменшити концентрацію вірусів і бактерій, які потрапляють на наші дихальні шляхи, промивати або зволожувати ніс сольовими розчинами і прополіскуючи горло.
Тож, таке піклування про своє здоров’я і виконання цих простих рекомендацій дозволять зміцнити Ваше здоров’я та поліпшити якість життя. І не тільки в зимовий період, а взагалі.
Лікар з загальної гігієни
відділення організації сан.-гіг. досліджень Соломія Красноженюк

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *