Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Змінено форми й терміни подання звітів

Із 1 січня 2013 року змінено форми й терміни подання звітів
 в органи Пенсійного фонду
 

  

Із 1 січня 2013 року змінено форми й терміни подання звітів
 в органи Пенсійного фонду
 

  
          Пенсійний фонд України своєю постановою №24-1 від 10 грудня 2013 року вніс корективи в Порядок формування та подання страхувальниками звітності про  сплату єдиного внеску.
           Відтепер фізичні особи – підприємці, зокрема й ті що обрали спрощену систему оподаткування, формують і подають в органи Пенсійного фонду звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого, наступного за звітним періодом (звітним періодом є календарний рік).
           Серед інших змін порядку формування та подання звітності варто звернути увагу на таке: фізичні особи – підприємці зобов’язані подавати звіт незалежно від того, здійснюють вони підприємницьку діяльність, чи ні. Однак підприємці – спрощенці з-поміж пенсіонерів за віком або інвалідів, які отримують пенсію або соціальну допомогу, звіти в Пенсійний фонд не подають.
            Насамкінець ще одна важлива інформація для бухгалтерів. Відтепер відомості про застрахованих осіб і звіти щодо сум нарахованих внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, подані в органи Фонду до 1 січня 2010 року, що мають тип форми «коригуюча» або «скасовуюча», можна подати лише після того, як за заявою платника фонд здійснить перевірку цих даних.
Таким чином Фонд посилить контроль за достовірністю звітів, які було подано раніше.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *