Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Зовнішня торгівля міст і районів області послугами за січень-вересень 2014 року

Головне управління статистики інформує. Зовнішньоторговельні операції послугами упродовж січня–вересня поточного року здійснювали 72 суб’єкти господарської діяльності  районів та міст обласного значення (50 – експорт, 46 – імпорт). Найбільші обсяги експорту послуг припали на суб’єкти господарювання Тисменицького,  Долинського районів та м.Калуша,  імпорту – м.Калуша та Тисменицького району.   

Головне управління статистики інформує. Зовнішньоторговельні операції послугами упродовж січня–вересня поточного року здійснювали 72 суб’єкти господарської діяльності  районів та міст обласного значення (50 – експорт, 46 – імпорт). Найбільші обсяги експорту послуг припали на суб’єкти господарювання Тисменицького,  Долинського районів та м.Калуша,  імпорту – м.Калуша та Тисменицького району.   
Найбільше підприємств, які надавали послуги зарубіжним  партнерам, було у м.Калуші (20). По 7 експортерів послуг мали м.Коломия та  Тисменицький  район і по 4 – м.Яремче та Долинський район. Проте, найбільша питома вага обсягу експорту послуг належить Тисменицькому  (15,9%), Долинському (7,9%) районам та м.Калушу (6,3%). Вагомими (3,2%)  були і обсяги підприємств і організацій м.Коломиї.   
Якщо підприємства м.Коломиї та Тисменицького району  надавали послуги в основному партнерам з Європи (Швеції та Румунії відповідно), то Долинського району – партнерам з Азії (в основному Кіпру та Гонконгу).    Більше третини обсягу послуг, наданих суб’єктами господарської діяльності м.Калуша, належало країнам СНД (в основному Російській Федерації) і близько чверті – країнам Європи.  
Серед обсягів експорту послуг Тисменицького району та м.Коломиї були в основному послуги з переробки матеріальних ресурсів, м.Калуша – з переробки матеріальних ресурсів та транспортні послуги, Долинського району – транспортні послуги (в основному послуги залізничного вантажного транспорту) і м.Яремче – послуги, пов’язані з подорожами. Крім того, експорт транспортних послуг здійснювали і підприємиства м.Болехова,  Галицького, Надвірнянського та Тлумацького районів, а послуги з переробки матеріальних ресурсів – Снятитнського району, проте  їх частка у загальнообласних обсягах була незначною. Незначними були і обсяги експорту послуг у Богородчанському і Рогатинському районах. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги експорту послуг у Галицькому районі  збільшилися на 44,6%, у м.Болехові, Тисменицькому і Снятинському районах – на 35,8%, 27% і 8,7% відповідно.  Водночас, суттєво зменшилися вони у Рогатинському, Долинському, Надвірнянському, Богородчанському районах та містах Яремче, Коломиї і Калуші.
В імпорті, крім м.Калуша та Тисменицького району, вагомими були і обсяги послуг Городенківського, Калуського і Долинського районів. Отримували із-за меж держави послуги і підприємства та організації міст Коломиї, Болехова, Яремче та Богородчанського, Галицького Надвірнянського, Рогатинського і Рожнятівського районів, проте вони були незначними.
Серед послуг, які отримували підприємства і організації міст Калуша, Коломиї, Яремче та Калуського і Тисменицького районів,  переважали ділові послуги. Імпорт транспортних послуг мали суб’єкти господарської діяльності міст Калуша, Коломиї, Болехова, Галицького, Долинського та Рожнятівського районів. Вагомими були і обсяги послуг, пов’язаних з подорожами,  які  мали підприємства Рожнятівського, Долинського районів та м.Яремче. Послуги, пов’язані з фінансовою діяльністю, мали лише підприємства Городенківського району, у сфері телекомунікацій,  комп’ютерні, інформаційні – м.Калуша, а послуги з ремонту транспортних засобів – м.Болехова.  Порівняно з 9 місяцями 2013р. суттєво збільшилися обсяги імпорту послуг лише у Тисменицькому районі, містах  Болехові та Коломиї.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *