Звернення отців-деканів до громади району з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі.
Дорога християнська родино, брати і сестри!
Хрещення Руси-України – виняткова подія, що визначила історичну долю нашого народу. Як таїнство Хрещення оновлює людину, очищає від гріхів та відроджує до вічного життя, так і хрещення Київської держави оновило її, збагатило численни-ми духовними скарбами, навернуло до служіння єдиному істинному Богові.
Дорога християнська родино, брати і сестри!
Хрещення Руси-України – виняткова подія, що визначила історичну долю нашого народу. Як таїнство Хрещення оновлює людину, очищає від гріхів та відроджує до вічного життя, так і хрещення Київської держави оновило її, збагатило численни-ми духовними скарбами, навернуло до служіння єдиному істинному Богові.
Християнство проповідувалося в наших історичних землях ще від апостольських часів. «Повість минулих літ» містить сюжет, за яким апостол Андрій Первозваний благословив гори, на яких був заснований Київ, а на місці, де тепер Андріївський собор, поставив хрест. Християнином був Київський князь Аскольд, якого церква віднесла до лику святих. Християнкою була дружина великого Київського князя Ігоря, рівноапостольна Ольга, в хрещенні названа Оленою, яка багато зробила для розповсюдження віри християнської. Хрещення Руси-України за рівноапостольного князя Володимира стало ключовою подією в її утвердженні. З Києва, з берегів Дніпра через проповідь та хрещення християнська віра поширилася по всіх навколишніх землях великої держави Руської: на північ до земель Новгородських, на захід у Галицькі та Волинські землі й на схід – до Приволзького краю.
Відтак, Київ є не лише давньою столицею княжої держави, але й духовною матір’ю у хрещенні всіх міст Русі.
Ще одна, важлива для українського суспільства і держави мета, – нагадати про історичний вибір нашого народу на користь християнської європейської цивілізації.
Зараз Україна стоїть на роздоріжжі, обираючи своє майбутнє, визначаючи, у якому напрямку має відбуватися її розвиток. Святі князі Аскольд, Володимир, Ярослав Мудрий, свята княгиня Ольга понад 1000 років тому ясно вказали нам цей напрямок – до християнської Європи.
Такожхочемо підкреслити: ніяких проблем в нашому житті ми не зможемо вирішити, ніякі труднощі не зможемо подолати без допомоги Божої. Тому відродження церковного життя, оновлення у суспільстві та державі ми повинні починати з власного духовного оновлення, з очищення від гріхів, подолання спокус. Саме завдяки такому особистому духовному відродженню наші предки, святі князі Київські, змогли збудувати велику та шановану сусідами державу.
Сердечно вітаємо зі святом 1025-ліття Хрещення Київської Руси християн Надвірнянського району. Нехай це свято послужить нашому духовному оновленню, нагадає про наше правдиве історичне коріння та допоможе утвердити правильний вибір для майбутнього.
Вірою ми також пізнаємо своє духовне коріння. Усвідомлюючи кардинальне значення віри, нам слід насамперед подякувати Богові за цей Його дорогоцінний дар, яким ми просвітилися і преобразилися 1025 років тому на березі Дніпра –українського Йордану.
Дорогі в Христі, будьтепереконанні про цінність дару віри, яку з роду в рід передавали нам наші предки і яку ми прийняли в таїнстві Хрещення. Пізнаваймо нашу християнську віру, зростаймо в ній, ділімося нею, робімо все, щоб, освячені та оживлені нею, ми змогли передати цей дорогоцінний спадок живим і цілісним для майбутніх поколінь!
Нехай Господь багословитьвсіх Вас, нашудержаву і весь український народ!
о. Ігор Шліхутка о. Олег Траско о. Мирослав Хімейчук
декан митрофорний протоієрей Надвірнянського митрофорний протоієрей Надвірнянського
Надвірнянський УГКЦ деканату УПЦ КП деканату УАПЦ
0 Коментарі