#100_днів_Шмигаля

2-го серпня 2019 року головою Івано-Франківської облдержадміністрації призначено Дениса Шмигаля. У день представлення нового очільника виконавчої влади, перебуваючи на Прикарпатті, Президент України Володимир Зеленський ініціював ряд інфраструктурних проектів, зокрема, реконструкцію Івано-Франківського аеропорту, будівництво дороги Яблунів – Космач в рамках державно-приватного партнерства, відбудову мосту через річку Чечва між селами Пійло та Довга Калуська.
Денис Шмигаль тоді наголосив – стиль управління буде прозорим та відкритим, а серед основних пріоритетів назвав відновлення доріг та мостів, вирішення екологічних проблем, підтримку бізнесу та вирішення соціальних питань. Так розпочиналася робота нового голови облдержадміністрації.

Нові стандарти управління

Уже в перший робочий день Денис Шмигаль зібрав велику апаратну нараду за участі керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств та відомств. З того часу вона стала не лише щотижневою, але для максимально ефективної координації дій та планування роботи завдяки засобам відеозв’язку до неї долучаються керівники районів, міст та ОТГ Прикарпаття. Вивчення проблемних питань, окреслення шляхів їх вирішення – основне завдання апаратних нарад в ОДА.

Слід відзначити про відкритість роботи очільника Прикарпаття. Свідчення цьому – понад 750 громадян побували на прийомі голови облдержадміністрації, розглянуто більше 100 звернень громадян та проведено 165 робочих зустрічей з керівниками підприємств, установ, представниками місцевого самоврядування, які відбулися протягом перших ста днів керівництва Дениса Шмигаля. Ці зустрічі підтвердили правильність обраного вектору роботи – розвиток інфраструктури, адже найбільше звернень було саме з такими питаннями.

Рік доріг та мостів

Реалізація інфраструктурних проектів не тільки робить життя людей комфортним, але є обов’язковою передумовою для розвитку інших галузей економіки. Тому в області цьому питанню приділяється особлива увага. За інформацією Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області на ремонт доріг державного значення спрямовано 923,7 млн грн, що дало можливість відремонтувати близько 55 км дорожнього полотна, а також профінансувати раніше взяті на себе зобов’язання. У той же час ДП «Дороги Прикарпаття» спільно з іншими замовниками забезпечило проведення капітального і ямкового ремонту місцевих доріг на суму 126 млн грн загальною протяжністю близько 183 км.

Заради справедливості слід відзначити, що підготовчі процеси ремонту доріг стартували ще на початку поточного року і були скоординовані між облдержадміністрацією та обласною радою. Сьогодні ж важливо прикладати максимум зусиль для того, щоб бюджетні кошти були заінвестовані ефективно. Саме для прозорості цього процесу перелік об’єктів, де проводяться і проводитимуться роботи, було опубліковано на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.

Під час відвідування районів області, ознайомившись із реальним станом справ в дорожній галузі, Денис Шмигаль ініціював проголошення 2020-го року – роком доріг та мостів. Йдеться про те, щоб з доходів бюджетів різного рівня, фондів регіонального та соціально-економічного розвитку, на виконання різноманітних програм консолідувати левову частку фінансового ресурсу саме для вирішення проблем дорожньої галузі.

Важливо, що з ініціативи облдержадміністрації та за підтримки Президента України Володимира Зеленського Прикарпаття додатково отримало 60 млн грн на відновлення інфраструктури повеней поточного і минулих років. Більшість цих коштів спрямовані саме на відновлення мостових переходів, зокрема, й на відбудову мосту через річку Чечва між селами Пійло та Довга Калуська.

Окрім того, Денис Шмигаль звернув увагу на проблему руйнування доріг, яке відбувається у зв’язку з рухом автошляхами вантажного транспорту, маса якого перевищує усі допустимі норми. На думку голови облдержадміністрації, система роботи управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області є недосконалою та потребує змін. На сьогодні на Прикарпатті працює три мобільні пересувні габаритно-вагові комплекси, але кількість обладнаних майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю є недостатньою і недобросовісні водії та підприємці уникають перевірки і продовжують руйнувати дороги по всій області. Для вирішення проблеми голова облдержадміністрації доручив обладнати додаткові майданчики, щоб унеможливити рух транспорту без перевірки на дотримання норм навантаження на дорожнє полотно.

Лісова галузь. Нові правила

Протягом останніх років однією з найбільш резонансних тем на Прикарпатті була незаконна вирубка лісів. Фото і відео вагонів на залізниці чи перевантажених лісовозів, які до всього ще й руйнують дороги, заполонили соціальні мережі, про це постійно говорять засоби масової інформації та жителі області.

Після Указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів» та прийняття Верховною Радою України відповідного закону, Івано-Франківщина перша взялася до наведення ладу в галузі.

Ще у вересні Денис Шмигаль підписав розпорядження «Про заходи щодо охорони лісів та запровадження електронного обліку деревини на території області», тим самим прирівнявши перевезення деревини без відповідних чіпів до кримінального правопорушення.

Особисті зустрічі – запорука конструктивного діалогу

Серед важливих інфраструктурних чи інвестиційних проектів, розвитку економіки не менш важливе місце посідає соціальна відповідальність держави та влади перед людьми. Наслідком військової агресії стала поява великої групи людей, об’єднаних тим, що у той чи інший час, тим чи іншим чином, вони стали на захист рідної землі. Для постійної комунікації, спільного напрацювання варіантів вирішення нагальних проблем в облдержадміністрації щомісяця відбуваються наради за участі ветеранів та учасників АТО/ООС, волонтерів та сімей загиблих учасників АТО/ООС.

Окрім того, з ініціативи Дениса Шмигаля, громадськими об’єднаннями ветеранів було визначено контактну особу, яка в оперативному режимі комунікує з керівництвом облдержадміністрації.

Інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація

Новий підхід очільника Прикарпаття стосується питання доступності людей з інвалідністю до інфраструктури, транспорту тай усіх послуг, які гарантовані державою. Призначений радником голови облдержадміністрації представник ГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України» Микола Макар бере безпосередню участь у роботі установ, робочих груп та комісій задля врахування потреб і відстоювання прав людей з інвалідністю.

Денис Шмигаль висловив тверду позицію щодо цього напрямку роботи ОДА – потрібно боротися з дискримінацією, адже інвалідність не обмежує, обмежує дискримінація.

Соціальна сфера у пріоритеті

Забезпечення якісного надання гарантованих державою соціальних послуг – обов’язок представників виконавчої гілки влади. У робочих поїздках до районів Денис Шмигаль ознайомився з станом багатьох об’єктів галузі охорони здоров’я, шкільної та дошкільної освіти, закладів спорту та культури. На переконання голови облдержадміністрації, при правильному розставлянні пріоритетності проектів та відповідальному ставленні до коштів громад, за досить короткий термін можна отримати суттєвий результат і вирішити чимало проблем.

Важливе місце посідає і поточна робота – у прикарпатських школах вчасно розпочато навчальний процес, без особливих проблем та надзвичайних ситуацій підготовлено й розпочато опалювальний сезон, планово відбувається формування обласного бюджету.

Протягом останніх ста днів свої двері для дітей відкрила новозбудована школа у селі Раківець, запрацював Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, у тому числі єдина для всієї області оперативно-диспетчерська служба, розпочали свою роботу 4-х новозбудованих сільських амбулаторій

У той же час головою облдержадміністрації ініційовано ряд перевірок правоохоронними органами, де ймовірно були зловживання зі сторони посадовців чи підрядних організацій. Одним із таких прикладів є відкриття провадження щодо неналежного проведення робіт із заміни даху в Богородчанській школі №2.

Завдяки втручанню голови облдержадміністрації (спільно з народними депутатами України) зупинено процес незаконного спорудження свинокомплексу на межі Галицького та Рогатинського районів. З метою комплексного вивчення питання дотримання вимог чинного законодавства при проведенні підготовчих робіт та врегулювання ситуації, що склалася, створено відповідну робочу групу. За словами Дениса Шмигаля, ніхто не може в супереч волі людей і з порушенням процедур розпочинати свою підприємницьку діяльність.

Невдачі спонукають до ще більш наполегливої праці

Як і будь яка історія успіху, процес управління виконавчою гілкою влади Івано-Франківщини не може містити у собі лише позитивні моменти і успішні проекти. Серед своїх планів, які не вдалося реалізувати, Денис Шмигаль називає проблему із виплатою заробітної плати працівникам галузі охорони здоров’я і освіти. Хоча в цьому напрямку зроблено і робиться чимало кроків, та наразі питання залишається не вирішеним. І сьогодні профільні структурні підрозділи облдержадміністрації працюють над формуванням оптимальної та ефективної моделі функціонування мережі бюджетних установ на Прикарпатті, яка повинна врегулювати найбільшу проблему області останніх років.

Також голова облдержадміністрації наголошує на негативному впливі інерційності процесів, повільній роботі бюрократичного апарату, затримці з призначенням нових керівників райдержадміністрацій.

Не можна назвати повноцінною перемогою і затвердження Державної програми розвитку українських Карпат до 2022 року, адже у ній відсутні ряд важливих пунктів, які планувалося прийняти раніше, а також не передбачено достатнього фінансового ресурсу на реалізацію програми.

Лобіювати внесення відповідних змін до цього документу та відстоювати інтереси Івано-Франківщини на державному рівні буде міжфракційне депутатське об’єднання «Прикарпаття», до якого увійшли всі народні обранці від нашої області.

Стратегія – це початок історії успіху

Будь якій історії успіху завжди передує визначення основних пріоритетів, окреслення цілей і шляхів їх досягнення. Серед таких пріоритетів на Івано-Франківщині передусім слід відзначити розвиток дорожньої інфраструктури та міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ», активізацію міжнародної співпраці та залучення інвестицій, реалізацію проектів у туристичній галузі – відновлення історичної величі Галича, як духовно-просвітницького центру держави та вузькоколійної залізниці в Карпатах «Брошнів-Осада – Осмолода».

У соціальній сфері в першу чергу йдеться про продовження освітньої та медичної реформ з одночасним оновленням матеріально-технічної бази та удосконаленням мережі закладів у цих галузях. Облаштування спортивних майданчиків у населених пунктах області, будівництво сучасного біатлонного комплексу в селі Поляниця – основні напрямки щодо розвитку спорту.

Збереженню природних багатств краю та поліпшення екологічної ситуації сприятиме розроблення регіонального плану управління відходами до 2030 року, будівництво сучасних очисних споруд в населених пунктах області, збереження та відновлення Карпатських лісів та реалізація інших екологічних проектів, зокрема, вирішення техногенно-екологічної ситуації на території Калуського гірничопромислового району та відведення земельної ділянки за межами села Рибне Тисменицького району з метою реалізації проекту з будівництва сміттєпереробного заводу.

Формування бездефіцитного обласного бюджету на 2020 рік поряд із завершенням реформи з децентралізації повинне стати міцним підґрунтям для соціально-економічного розвитку Прикарпаття, продиктованого ефективним використанням наявного фінансового ресурсу та одночасною системною боротьбою з корупційними проявами.

Саме ці пріоритети Денис Шмигаль визначив основними напрямками, які лягають в основу Стратегії розвитку Івано-Франківської області, яка сьогодні напрацьовується структурними підрозділами облдержадміністрації.

Очільник Прикарпаття переконаний, що якісна підготовка цього документа та чітке виконання його пунктів стане справжньою історією успіху Івано-Франківської області.

Отже, ТОП-5 пріоритетів у роботі Дениса Шмигаля:

І. Завершити реформу з децентралізації;

ІІ. Залучити інвестиції у економіку області, використовуючи наявні площадки індустріальних парків та створити комфортно-привабливі умови для інвесторів і нові робочі місця;

ІІІ. Розвиток дорожньої інфраструктури: «2020 рік – рік ремонту доріг і мостів на Прикарпатті»;

IV. Сформувати Стратегію розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки;

V. Реалізація проектів у сфері екологічної безпеки (розробити регіональний план управління відходами до 2030 року, організувати вирішення техногенно-екологічної ситуації на території Калуського гірничопромислового району).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *