15 липня Верховна Рада Україна прийняла за основу законопроект про режим paperless («без паперу»)

Законопроект про безпаперовий документооббіг підтримали 238 народних депутатів. Він вперше запроваджує поняття «електронна публічна послуга» і вона прирівнюється до паперових послуг.
Уже більш як 70 онлайн-послуг доступні для українців на порталі «Дія». Це і реєстрація бізнесу, оформлення виплат по безробіттю та інше.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що режим «без паперу» (paperless) значно прискорить в Україні процес цифровізації. За його словами, якщо раніше за півроку було оцифровано до 15 послуг, то зараз їх кількість збільшиться до кількох десятків. Мінцифри планує до 2024 року оцифрувати 100% послуг.

Прес-служба Міністерства цифровї трансформації повідомила, що з 1 вересня 2021-го року держоргани в Україні не зможуть вимагати паперові документи, якщо вони є у людини в смартфоні.

Але перед тим, як перевести державні сервіси в онлайн, потрібно прийняти розроблені Мінцифри законопроекти про електронні публічні послуги, держреєстри, хмарні сервіси в держсекторі та про зміну місця реєстрації онлайн.

До того ж потрібно вдосконалити систему електронного документооббігу, для того, щоб цифрові документи працювали належним чином. У майбутньому, різні заяви можна буде підписувати на одному порталі через «Дія.Підпис».

Міністр нагадав, що з 23 серпня усі заклади України будуть приймати електронний паспорт у додатку держпослуг «Дія» нарівні з паперовим. Буде простіше подати заяву про шлюб, записатися в чергу у дитячий садок, отримати довідку про місце навчання, призначення пенсії чи субсидії та інше можна буде в кілька клацань.

«Наша ціль – аби людина у будь-якій життєвій ситуації могла отримати державну послугу онлайн. Довідки при народженні дитини, тимчасової непрацездатності, е-лікарняний, закриття ФОП».

Електронні послуги зможуть надаватися автоматично, без втручання чиновника. Також відзначається, що можна буде отримати кілька послуг за однією заявою.

Раніше Президент Володимир Зеленський заявив, що держоргани в Україні перейдуть у цифровий режим роботи з 24 серпня 2021 року. За його словами, «ніхто не зможе вимагати від громадянина України папірця або довідки для надання держпослуг».

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *