25-та річниця Дня незалежності у Надвірній

Святкування 25-ої річниці незалежності України в  Надвірній розпочалося з спільної урочистої сесії районної і  міської рад. В роботі сесії взяли участь керівники району, депутат Верховної Ради Юрій Дерев'янко, депутати обласної ради Михайло Ерстенюк, Руслан Осташук, Ольга Федишин, депутати районної ради сьомого скликання, колишні голови районної ради та райдержадміністрації, селищні та сільські голови, представники громадських організацій Надвірнянщини, керівники підприємств, установ та організацій району. Почесними гостями та членами президії засідання стали представники з Республіки Польща, зокрема урядовці дружніх Прудніцького та Острудського повітів.

 
 
Традиційно початок урочистого засідання озвучено гімном України та молитвою. Першим з вітальним словом до присутніх звернувся  голова районної ради Іван Гурмак. Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз в урочистій промові зазначив, що 25 років ще зовсім невеликий термін для остаточного формування незалежної та суверенної держави. Події на Сході країни в черговий раз доводять, що ми в змозі зупинити ворожі наступи на територіальну цілісність. Особливу подяку голова висловив всім тим, хто своєю непосильною працею робить неоціненний внесок в розвиток району зокрема та країни вцілому. Також слова вдячності лунали на адресу  іноземної делегації за підтримку в поступовому русі до європейських цінностей. Завершена промова побажаннями міцного здоров'я, мирного неба та натхненної праці на славу Україні.
З вітальними промовами виступили міський голова Зіновій Андрійович, депутат Верховної ради Юрій Дерев'янко та гості з Республіки Польща. Зокрема, Анджей Вішковский – староста Острудського повіту, Кшиштоф Барвєнца – віце-староста Прудніцького повіту та Францішек Фейдих – бургомістр міста Пруднік. Польські урядовці зазначили, що не слід забувати про тих, хто відвойовував незалежність України колись та робить це зараз. Україна стоїть на захисті не тільки своєї свободи, а й незалежності цілої Європи. Керівництву району було вручено пам'ятний знак від польських друзів та історичні нариси про становлення Польщі як держави.
 
О 10 год. 15 хв. всі присутні приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання в пам'ять про загиблих за незалежність України.
Продовжилась урочиста сесія врученням подяк голови районної ради державним службовцям та керівникам підприємств, установ та організацій за багаторічну плідну працю та вагомий внесок у розбудову Української Держави. Також подяку отримала учениця 6-Б класу Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 Анна Левицька як переможниця літературного конкурсу «Герой у моїй родині».
 
Слід зазначити, що зал засідань цьогоріч був особливо прикрашений роботами місцевої народної  майстрині Ольги Писарук. ЇЇ вишиванки додали події святковості та автентичності. Цю особливість українського народу вдягати  та шанувати національний одяг відзначили і польські гості, а керівники району щиро подякували майстрині.
 
Святкування 25-ої річниці незалежності продовжилось урочистими заходами на майдані Шевченка. Офіційна частина була відкрита покладанням квітів до стели Героїв Небесної Сотні та пам’ятнику Тарасу Шевченку. З вітальним словом до надвірнянців та гостів міста звернулися голова райдержадміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, депутат Верховної ради Юрій Дерев'янко, учасник АТО Василь Боднар та представники польської делегації. Керівництвом району вручено відзнаки Президента України –  Ювілейні медалі «25 років незалежності України» Березицькому Богдану Адамовичу – голові районної ради 1994-1998 рр., Нагорному Ростиславу Васильовичу – директору Надвірнянського коледжу НТУ.  Відзнакою Президента України «Захисник Вітчизни» нагороджений Тринога Дмитро Іванович – військовослужбовець Збройних Сил України. Отримав Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України «За взірцевість у військовій службі ІІІ ступеня» військовослужбовець ЗСУ Яновський Віталій Михайлович. Також почесними  відзнаками обласного та районного значення нагороджені учасники АТО, волонтери та громадські діячі.
 
 
Спільні грамоти голів райдержадміністрації, районної та міської рад вручені членам Надвірнянського районного проводу Всеукраїнського братства ОУН-УПА за активну участь у боротьбі за свободу та незалежність України.
   
Цікавою композицією із символічними синьо-жовтими стрічками порадували вихованці ДНЗ «Квітка Карпат». Свято продовжилося виступами  аматорських колективів сільських та селищних Будинків культури,народного фольклорно-етнографічного колективу «Шовкова косиця», соліста РБК Віктора Чудновського, народного ансамблю танцю “Горянка”та інших творчих колективів.
Паралельно на площі Шевченка розгорталися етно-подвір'я, де представники населених пунктів району мали можливість виставити твори народних ремесел та почастувати присутніх смачними національними стравами.
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *