Андрій Ярмольський: Структурна перебудова вугільної та енергетичної галузей потребує соціально-економічної трансформації регіонів України

У місті Бурштин відбулося онлайн-конференція «Екологічні проблеми енергетичних міст та шляхи їх розв’язання в контексті трансформації вугільних регіонів».
У заході взяли участь перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ярмольський, голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, голова постійної комісії з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму обласної ради Сергій Басараб, міський голова м. Бурштин Василь Андрієшин, екологи, науковці та представники 75 енергетичних міст України, фахівці Ізраїлю й Польщі.

«Сьогодні обговорюватимуться проблеми енергетичних міст та шляхи їх розв’язання у контексті трансформації вугільних регіонів України. Вуглевидобувні підприємства безпосередньо пов’язані з тепловими електростанціями, які часто розташовані в інших регіонах. Структурна перебудова вугільної та енергетичної галузей потребує соціально-економічної трансформації цих регіонів України», – наголосив Андрій Ярмольський.

Також управлінець зауважив, що для Івано-Франківщини важливим є обговорення цих важливих питань та висловив переконання, що під час сьогоднішніх дискусій та комунікаційних виступів на засіданні «круглого столу» об’єднається позиція влади, громадськості та бізнесу задля вирішення проблем енергетичних міст, зокрема й в екологічному контексті.

Тетяна Тимочко зауважила, що сьогодні у Бурштині зібралися фахівці з усієї України, які опікуються станом довкілля, працюють у напрямках дослідження проблем енергетичних міст, саме у контексті трансформації вугільних регіонів.

«Структурна перебудова вугільної та енергетичної галузей потребує соціально-економічної трансформації цих регіонів в Україні. У цьому процесі ми можемо скористатися світовим досвідом. Ми спілкуватимося також із фахівцями Ізраїлю та Польщі щодо захисту довкілля та природних ресурсів у контексті перебудови вугільної та енергетичної галузей», – підкреслила Тетяна Тимочко.

Під час онлайн-зустрічі обговорювали екологічні проблеми Івано-Франківської області, шляхи їх розв’язання, екологічні загрози для об’єднаних територіальних громад на Донбасі, що виникають внаслідок закриття вугільних шахт та біологічну оцінку забруднення у зоні впливу теплових електростанцій.

Також йшлося й про управлінські, наукові, освітні, екологічно дружні рішення у процесі трансформації для місцевих громад, розвиток громад в умовах «зеленого енергетичного переходу» та інші актуальні питання.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *