Державному архіву області передали на зберігання фрагмент Метричної книги в частині про шлюб містечка Кути за 1750-1779 роки

Державний архів Івано-Франківської області активно працює в напрямку створення сервісу у наданні послуг в електронному вигляді, що перекликається з державною політикою діджиталізації, тобто створення держави в смартфоні, що суттєво покращить і вдосконалить наш сервіс та життя без паперових носіїв в цілому.
Обсяг документів Національного архівного фонду, що знаходяться на зберіганні в архіві з кожним роком збільшується. Так на сьогоднішній день в архівосховищах зберігається 3694 фонди що становить 856391 одиницю зберігання. Окрім надходжень від юридичних осіб відбувається передача документів на зберігання і від фізичних осіб. Одним із яскравих прикладів є те що у березні 2021 року на аукціоні Violity (інтернет-аукціон із оголошеннями про продаж предметів старовини, антикваріату і колекційних екземплярів) голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов за власні кошти викупив фрагмент Метричної книги в частині про шлюб містечка Кути за 1750-1779 роки на двох аркушах.

Згідно із заявою від 5 квітня цього року цей фрагмент Метричної книги подаровано і передано на зберігання до Державного архіву Івано-Франківської області. Документ став державною власністю України і складовою частиною Національного архівного фонду. Наукова цінність та історична значущість документа визначена його унікальністю.

В умовах підвищеного інтересу до вивчення генеалогії фрагмент Метричної книги дасть можливість широко використовувати інформацію для довідкової роботи, а історикам та дослідникам по новому оцінити важливість документів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *