До уваги фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку

Єдиний внесок для платників, в тому числі фізичних осіб-підприємців, встановлюється у розмірі 22 відсотки до бази нарахування (частина п’ята статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).

При цьому, відповідно до абзацу другого пункту 3 частини першої статті 7 цього Закону, з 1 січня 2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, зобов’язані сплачувати єдиний внесок за місяць у сумі не менше 0,5 мінімального страхового внеску (352 грн).

Водночас для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. (3200 грн х 22 відсотки).

У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн за місяць, страховий стаж, який обчислюється відповідно до статті 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», буде зараховано пропорційно до сплаченого єдиного внеску, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір. 

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області звертається до зазначеної категорії платників єдиного внеску з роз’ясненням того, що вони мають право добровільно доплатити страхові внески до розміру мінімального страхового внеску (704 грн) для того, щоб їм календарний місяць підприємницької діяльності був врахований як місяць страхового стажу.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *