Допомогти лікарям у боротьбі з COVID-19 і зменшити навантаження на систему охорони здоров’я, необхідно вакцинуватися

Сьогодні на щотижневій онлайн-нараді, яка відбулася під керівництвом голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук, йшлося про організацію вакцинальної кампанії на Прикарпатті.
Участь в обговоренні питань взяли голова Надвірнянської районної державної адміністрації Володимир Пасько, заступник голови райдержадміністрації Леся Свідрак.
Зазначалося, що впродовж останніх двох тижнів продовжується тенденція до зростання добової кількості осіб, яким діагностовано коронавірусну хворобу. За останні сім днів підтверджено 299 випадків захворюваності. Поступово збільшується і госпіталізація. Якщо у липні було шпиталізовано 105 хворих на COVID-19, то за 29 днів серпня їх кількість склала 377.

«На амбулаторному та стаціонарному лікуванні сьогодні перебувають понад 720 пацієнтів. Медичну допомогу пацієнтам на COVID-19 надають 11 закладів, у яких розгорнуто 1276 ліжок, – повідомив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Дмитренко. – Внаслідок зростання захворюваності відсоток зайнятих хворими ліжок зріс з початку місяця більше, ніж утричі – з 5,6 до 19 відсотків».

За його словами, на Івано-Франківщині значною мірою пришвидшилися темпи вакцинації людей проти коронавірусу. За останній тиждень проведено 19568 щеплень, що на 3872 щеплення або на 20% більше, ніж упродовж попереднього тижня (15696). Спостерігається також позитивна щомісячна динаміка проведеної вакцинації, зокрема, у травні цього року проведено 13472 щеплення, червні – 35086, липні – 61421, а за 30 днів серпня – 73771. На сьогодні кількість імунізованих на Прикарпатті складає 210792 особи. Слід зазначити, що для проведення вакцинації в області наявні всі доступні вакцини, зокрема, CoronaVac, Pfizer, AstraZeneca і Moderna. Також працюють 11 центрів масової вакцинації і 121 пункт щеплення.

«Ми спостерігаємо тенденцію до збільшення кількості хворих на COVID-19. На жаль, в області вже циркулює один із штамів коронавірусу «Дельта», який є у рази небезпечнішим та спричинює тяжкі наслідки перебігу захворюваності, – підкреслила керівниця області. – Щоб не допустити такої ситуації із COVID-19, яку ми мали навесні, допомогти лікарям у боротьбі з хворобою і зменшити навантаження на систему охорони здоров’я, вкотре звертаюся до жителів області з проханням вакцинуватися. Адже лише колективно, виробивши імунітет, ми зможемо здолати недугу».

Також йшлося про вакцинацію освітян. Наголошувалося, що на сьогодні загальна кількість імунізованих педагогічних працівників в області складає 28 відсотків. Для проведення повноцінного освітнього процесу, необхідно, щоб вакцинованими були не менше 80 відсотків вчителів.

 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *