Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

З 1 серпня ц.р. – другий етап підвищення мінімальних цін на алкогольні напої
З цієї дати мінімальна оптова-відпускна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби складатиме 133 грн. (за 1 літр 100%-го спирту), а роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби – 199,5 грн. До прикладу, на горілку мінімальна роздрібна ціна становитиме 39,90 грн. за 0,5 л. (до цього часу – 34,90 грн.).

З 1 серпня ц.р. – другий етап підвищення мінімальних цін на алкогольні напої
З цієї дати мінімальна оптова-відпускна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби складатиме 133 грн. (за 1 літр 100%-го спирту), а роздрібна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби – 199,5 грн. До прикладу, на горілку мінімальна роздрібна ціна становитиме 39,90 грн. за 0,5 л. (до цього часу – 34,90 грн.).
Крім того, з 1 серпня зростуть на 14,3% ціни й на інші зброджені напої, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, зокрема мінімальна оптово-відпускна ціна зросте до 144,97 грн., а роздрібна – до 217,45 грн. (за 1 літр 100%-го спирту).
Підвищення цін на алкогольні напої передбачено постановою Кабінету Міністрів України "Про розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої" від 11.06. 2014  № 177.
У випадку торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни до суб’єктів господарювання застосовується штраф в розмірі 100 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 5 тис.грн. Відповідальність за ці та інші порушення передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19 грудня 1995р. №481/95-BP.
Крім того, за обіг фальсифікованої алкогольної продукції передбачена кримінальна відповідальність.
.
 
Нові умови торгівлі з ЄС
Головне управління Міндоходів в області нагадує, що з 23 квітня діє Автономний преференційний торговий режим ЄС для України, який передбачає одностороннє зменшення або скасування мит на українські товари.
Зокрема Європейським Союзом скасовано мито для 94,7 % обсягу промислових товарів, знижено тарифи на ряд промислових товарів та скасовано мито для 83,4 % товарних позицій сільськогосподарських товарів.
Крім того, майже 16% сільськогосподарської продукції підпадає під нульові тарифні квоти: яловичина, свинина, баранина, м’ясо птиці, яйця, молоко, йогурти, вершкове масло, молочні пасти, пшениця, ячмінь, кукурудза, овес, мед, цукор – сирець, карамель, глюкоза, крохмаль, манітол, гриби, томати, часник, сік виноградний, спирт етиловий та ін. Інформація про тарифи та квоти розміщена на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі.
Для використання преференційного торгового режиму з Європейським Союзом необхідно:
1. Отримати сертифікат походження EUR.1
Видається Торгово–промисловою палатою України та її регіональними підрозділами. ЄС залишає також можливість використання умов експорту в рамках режиму GSP, який діє сьогодні для України та для використання якого необхідно отримати сертифікат форми А. Відповідні сертифікати видає Торгово – промислова палата України.
2. Ознайомитися із правилами походження товарів з Регламенту Європейської комісії № 2454/93
Інформація про отримання сертифікату EUR.1 та умови торгівлі розміщені на сайті Торгово – промислової палати (Послуги/  Оформлення сертифікатів про походження товарів.  Підтвердження країни походження товарів, що експортуються з України, та видача відповідних сертифікатів походження  (Сертифікат EUR.1 в рамках автономних торгових преференцій Європейського Союзу).
З метою надання безкоштовного доступу до інформації стосовно умов експорту до ЄС Європейською комісією створено онлайн–сервіс, який  містить інформацію про умови торгівлі з ЄС, зокрема стосовно діючих мит, преференційних торговельних угод, статистичних даних, інших специфічних вимог до продукції. Інтернет – адреса онлайн – сервісу «Служба підтримки експорту»:www.exporthelp.europa.eu. Для ефективного використання онлайн–сервісу «Служба підтримки експорту» можна скористатися презентацією, розміщеною на сторінці Міністерства економічного розвитку і торгівлі між Україною та Європейським Союзом / Інформаційно – аналітичні матеріали з окремих питань / ExportHELPDESK).
 
Для фізичних осіб – підприємців процедура припинення спрощена
Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця проводиться державним реєстратором не пізніше наступного робочого дня з дати подання таким суб’єктом господарювання реєстраційної картки чи надходження судового рішення щодо припинення його підприємницької діяльності.
Для проведення такої процедури не потрібно подавати держреєстратору довідку з органу доходів і зборів про відсутність заборгованості зі сплати податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Фізичні особи – підприємці можуть бути зняті з обліку в контролюючому органі у разі відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи доходів і зборів. До того ж, наголосимо, що такі особи користуються правами, виконують обов'язки та несуть відповідальність в частині діяльності, яка здійснювалася ними як фізичними особами – підприємцями. 
Спрощена процедура припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця прийнята Законом України від 13.05.2014 р. №1258-VII  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом
», який набрав чинності 8 липня 2014 року.  
Звертаємо увагу представників бізнесу, що вищезазначені зміни стосується виключно фізичних осіб – підприємців, а для юридичних осіб, їх відокремлених підрозділів та фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність порядок зняття з обліку не змінився.
 
31 липня 2014 року – останній день сплати суми податкового зобов’язання, зазначеного в поданій декларації за 2013 рік
Фізична особа сплачує суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею декларації про майновий стан і доходи, у термін до 1 серпня. Тобто, останнім днем сплати сум податку на доходи фізичних осіб буде 31 липня 2014 року.
Сплата податку на доходи фізичних осіб за результатами проведеної кампанії декларування громадянами отриманих доходів здійснюється на бюджетний рахунок за кодом бюджетної класифікації «11010500».
Інформацію про реквізити бюджетних рахунків для сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до адміністративно-територіального устрою України (для території міста Києва також в розрізі районів) оприлюднена на офіційному веб – порталі Міністерства доходів і зборів України в рубриці бюджетні рахунки (http://minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki/).
Нагадаємо, порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи та сплати податкового зобов’язання визначений ст. 179 Податкового кодексу України.
 
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету мобілізованим працівникам
За працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.
Отже, у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) (далі – Звіт), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються з урахуванням такого.
У таблиці 5 до Звіту дата мобілізації не зазначається.
У таблиці 6 до Звіту інформація про особу відображається із обов’язковим зазначенням реквізитів:
11 „Місяць та рік, за який проведено нарахування”;
15 „Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця”;
17 „Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця) ”.
Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.
Військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), особам рядового і начальницького складу заповнюють таблицю 4 до Звіту.
Більш детально про це – у спільному листі ДФС України та Пенсійного фонду України від 22.07.2014 № 127/7/99-99-17-03-01-17, від 22.07.2014 № 19426/05-10  «Про надання роз’яснень щодо нарахування та відображення у звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів сум нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період».
 
Перелік медичних виробів, операції з постачання та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню ПДВ за ставкою 7 відсотків
З 2 липня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01 липня 2014 року № 216 «Про затвердження переліку медичних виробів, операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків».
До зазначеного переліку медичних виробів включено:
– медичні вироби – у значенні, наведеному у Технічному регламенті щодо медичних виробів, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 753;
– активний медичний виріб, який імплантують – у значенні, наведеному у підпункті 2 пункту 2 Технічного регламенту щодо активних медичних виробів, які імплантують, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 755;
– медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики) – у значенні, наведеному у підпункті 9 пункту 2 Технічного регламенту щодо медичних виробів для діагностики in vitro, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 жовтня 2013 року № 754.
Згідно з Положенням про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженим Указом Президента України від 13 квітня 2011 року
№ 467/2011, Міністерство охорони здоров'я України відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, інформує та надає роз'яснення щодо здійснення державної політики у сферах охорони здоров'я, санітарно-епідемічного благополуччя населення, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням, створення, виробництва, контролю якості та реалізації лікарських засобів, медичних імунобіологічних препаратів і медичних виробів.
З урахуванням інформації Міністерства охорони здоров'я України, наданої на запит Міністерства доходів і зборів України щодо медичних виробів, Технічні регламенти до 1 липня 2015 року застосовуються добровільно. Таким чином, обов’язковим документом, який підтверджує належність продукції до медичних виробів, є свідоцтво про державну реєстрацію медичного виробу або підтвердження про державну реєстрацію медичного виробу. Необов’язковими документами є декларація про відповідність та заява про медичні вироби особливого призначення.
Про це йде мова у листі Міністерства охорони здоров’я України від 10.07.2014 №18.02-04/4041/1563-ф-14, який 21.07.2014 було надіслано до територіальних підрозділів відомства.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *