Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Газ вимагає обережності!

В опалювальний сезон  кількість нещасних випадків, пов’язиних з використання газу у побуті  збільшується. З метою їх попередження та недопущення, Надвірнянське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Івано-Франківськгаз» просить дотримуватися  правил користування газовими приладами.

В опалювальний сезон  кількість нещасних випадків, пов’язиних з використання газу у побуті  збільшується. З метою їх попередження та недопущення, Надвірнянське управління по експлуатації газового господарства ПАТ «Івано-Франківськгаз» просить дотримуватися  правил користування газовими приладами.
Насамперед пам’ятати, що приміщення де встановлені газові прилади, повинні постійно провітрюватися, а квартирки або фрамуги вікон залишатися відкритими. Для запобігання утворення і отруєння чадним газом необхідно перевіряти наявність тяги в димових і вентиляційних каналах до і під час користування газовими приладами. Тяга вентиляційного каналу перевіряється тільки смужкою паперу, яка підноситься до решітки вентканалу. Використовувати відкритий вогонь категорично забороняється. Тяга димових каналів перевіряється запаленим сірником, який підноситься до віконечка із запальником, або під димовідвідний ковпак. Тяга в димових каналах, до яких під’єднані прилади, що мають топочні дверцята, перевіряється тільки смужкою паперу, піднесеною до цих відкритих дверцят.
У разі відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків.
Особи які користуються побутовими газовими приладами, зобов’язані:
1.     Пройти інструктаж на підприємстві газового господарства і ознайомитися з інструкцією по експлуатації встановленого в квартирі (будинку) газового обладнання.
2.     Забезпечувати зберігання і утримання в чистоті газового обладнання.
3.     Постійно провітрювати приміщення, де встановлені газові прилади, користуватися ними тільки при відкритих кватирках або фрамугах.
4.     Використовувати газові прилади тільки за призначенням.
5.     При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства.
6.     У разі появи запаху газу або раптовому припиненні подачі газу негайно повідомляти аварійну газову службу за телефоном 104.
7.     Допускати в квартиру працівників підприємства газового господарства для огляду та ремонту газопроводів і газового обладнання (після пред’явлення ними службових посвідчень).
8.     Всі роботи пов’язані з переміщенням, заміною, додатковим встановленням газових приладів або реконструкцією газових мереж, виконують  тільки працівники управління газового господарства.
ПАМ’ЯТАЙТЕ: при вогкій та вітряній погоді тяга в димоході погіршується або створюється зворотня тяга. При неповному згоранні газу утворюється окис вуглецю і разом з іншими продуктами відводиться у атмосферу. У разі поганої або зворотної тяги продукти згорання надходять у приміщення і можуть викликати тяжке отруєння.
В разі отруєння чадним газом потерпілим необхідно надати першу допомогу:
– потерпілого необхідно негайно вивести на свіже повітря;
– звільнити від тугого одягу, який заважає диханню;
– на голову і груди потерпілого потрібно покласти холодний компрес;
– при зупинці дихання та кровообігу потрібно зробити серцево-легеневу реанімацію;
– піднести до ніздрів потерпілого шматок вати, змочений нашатирним спиртом.
КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
1.     Допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку, осіб, що не контролюють свої дії, а також тих, хто не пройшов інструктаж і не знає правил їх безпечного використання.
2.     Проводити самочинну газифікацію будинку (квартири), заміну і ремонт газового обладнання.
3.     Самовільно переставляти газові прилади, здійснювати перепланування приміщень, де встановлені газові прилади.
4.     Вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати влаштування димових та вентиляційних каналів, заклеювати отвори вентиляційних каналів, замуровувати “кишені” та люки які призначені для чистки димоходів.
5.     Користуватися газовими приладами при закритих вікнах, кватирках, фрамугах.
6.     Перевіряти тягу вентиляційних каналів запаленим сірником.
7.     Застосовувати відкритий вогонь для виявлення місць витоку газу.
8.     Відключати автоматику безпеки і регулювання приладу, користуватися газом при несправних газових приладах.
9.     Користуватися газовими приладами з відводом продуктів згорання в димохід при відсутності тяги і щілини (підрізу) в нижній частині дверей.
10.           Користуватися газом при порушенні штукатурки і наявності тріщин в газифікованих печах і димоходах.
11.           Залишати без нагляду працюючі газові прилади, не обладнані автоматикою безпеки і регулювання.
12.           Навантажувати газопроводи, прив’язувати до них мотузки.
13.           Використовувати газ і газові прилади не за призначенням, користуватися газовими плитами для опалення приміщень.
При появі запаху газу в приміщенні необхідно:
–                    закрити контрольний кран на газопроводі та перед приладами;
–                    провітрити приміщення;
–                    не користуватися відкритим вогнем, не курити;
–                    не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення;
–                    викликати аварійну газову службу за телефоном 104.
При появі запаху газу на сходовій клітці, в під’їзді або підвалі будинку необхідно:
–                    терміново організувати провітрювання;
–                    не користуватись відкритим вогнем, не курити;
–                    не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення, не користуватись електричними дзвониками (стукати в двері);
–                    якщо запах газу не зменшується закрити головний газовий кран на вводі в будівлю, викликати аварійну газову службу за телефоном 104 і вжити заходів для виведення людей із загазованого середовища.
Категорично забороняється застосовувати відкритий вогонь для виявлення витоків газу, оскільки може статися вибух.
 ПАТ «Івано-Франківськгаз» застерігає: нехтування вимогами правил безпеки користування газом приводить до нещасних випадків.
Пам'ятайте! Порушення "Правил безпеки систем газопостачання України" та самочинні дії можуть привести до аварій, нещасних випадків, перебоїв у газопостачанні.
Адміністрація УЕГГ

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *