Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Глава держави: Створення перинатальних центрів уже забезпечило позитивні тенденції у сфері охорони здоров’я матері та дитини

Створення перинатальних центрів дозволило значно підвищити якість охорони здоров’я матері та дитини, зменшити рівень дитячої та материнської смертності, наголошує Президент України Віктор Янукович.

Створення перинатальних центрів дозволило значно підвищити якість охорони здоров’я матері та дитини, зменшити рівень дитячої та материнської смертності, наголошує Президент України Віктор Янукович.

«У тих регіонах, у яких ми побудували перинатальні центри, ми побачили – різко зменшилась смертність і дітей, і матерів», – сказав Глава держави під час зустрічі з кандидатами на посади голів районних державних адміністрацій.

За словами Віктора Януковича, до кінця 2014 року перинатальні центри будуть побудовані в усіх регіонах Україні.

«Зараз уже ми пілотні проекти завершили, ми переконалися в тому, що зробили правильний крок. І сьогодні ми будуємо перинатальні центри. До кінця 2014 року ця робота буде завершена», – підкреслив Президент.

ДОВІДКА

За два роки реалізації Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», започаткованого відповідно до Указу Президента України від 8 вересня 2010 року, у перинатальних центрах народилося понад 25 тисяч дітей. Як результат – зменшуються показники материнської та дитячої смертності в регіонах. Наприклад, у Кіровоградській області показник малюкової смертності, який був одним із найвищих в Україні, всього за один рік знизився на 28 %.
За інформацією Державної служби статистики, у 2012 році в Україні зафіксовано найменший за останні 20 років рівень смертності дітей віком до одного року.
На сьогодні сучасна перинатальна допомога доступна мешканцям 10 регіонів – Житомирської, Дніпропетровської, Донецької, Кіровоградської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Хмельницької областей, Автономної Республіки Крим та міста Києва.
Найактуальнішим завданням на нинішньому етапі стає впровадження в Україні сучасних медичних технологій і забезпечення нової якості медичної допомоги. Минулого року започатковано масштабний проект з федеральним Міністерством охорони здоров’я Німеччини, в рамках якого вже пройшли тренінги понад 200 фахівців перинатальних центрів.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *