Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

«Маланка»


            В селі Мирне завідувач бібліотекою-філією Оксана Янцюк ініціювала чудове різдвяне театралізоване дійство – «Василь і Маланка».


            В селі Мирне завідувач бібліотекою-філією Оксана Янцюк ініціювала чудове різдвяне театралізоване дійство – «Василь і Маланка».
 Ці чарівні різдвяні дні наповнені мереживом колядок, щедрівок, які наш край беріг з діда-прадіда. Народні звичаї і обряди – дорогоцінний скарб, який ніколи не зміліє, бо вони підтримуються, леліються з роду в рід і з року в рік.. Зорганізувала учасників колективу з жителів села (Балацко Н. , Гандзюк О., Тимків С., Дерещук Н., Жупник М., Головінський М., Янцюк Б. – щедрувальники, Дерещук М. – Новий Рік, Головінська Н. – Василь, Кушнірчук В. – Маланка, Янцюк О. – лікар, Созанська Т. – Коза), а музикантів знайшла у сусідньому Фитькові (Гаврищук С., Семенишин Ю., Пилип»як В.) та й пішли від хати до хати з колядою, ворожіннями, віншуваннями:
 

Нині Маланки, завтра Василя,

наша Маланка файна газдиня…

             Радо зустрічали їх люди, щиро дякували за подаровану радість, святковий настрій, а також настоятель церкви св.. Петра і Павла о. Василь Кугутяк. Священик благословив учасників дійства та дякував за коляду.

Учасники дійства – мешканці Мирного вдячні музикантам за надану допомогу, участь в «Маланці», колоритні коляди та гарні віншування:

 

А я хлопець з України,

Ще й козак нівроку.

Я прийшов вас привітати

В день Нового року.

Новий рік наступає,

Старий утікає.

Слава Україні! Христос ся рождає!.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *