Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Медики Прикарпаття обговорили алгоритми попередження та запобігання захворюваності на грип та ГРВІ

 В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні відбулося методичне заняття із лікарями загальної практики, інфекціоністами, пульмонологами, реаніматологами, дільничними терапевтами Прикарпаття.

 В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні відбулося методичне заняття із лікарями загальної практики, інфекціоністами, пульмонологами, реаніматологами, дільничними терапевтами Прикарпаття.

Його метою, за словами директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Мирона Матейка, стало навчання медиків краю алгоритмам організації надання медичної допомоги хворим на гострі респіраторні захворювання та грип у період підвищеної захворюваності на них, адаптації уніфікованих протоколів надання медичної допомоги пацієнтам хворим на ГРВІ та грип до умов практичної діяльності закладів охорони здоров’я області та тактики ведення пацієнтів з ускладненнями. 

«Зважаючи на складну ситуацію щодо захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на значній  території України, пріоритетним завданням прикарпатських медиків наразі є попередження та запобігання розповсюдженню епідемії, а також боротьба з їхніми наслідками, – наголосив Мирон Матейко».

Як зазначила головний спеціаліст департаменту охорони здоров’я ОДА Лариса Боришкевич, в області зростає динаміка щодо захворюваності на ГРВІ, зокрема грипу.

«За оперативними даними лікувальних закладів області,  на Прикарпатті зареєстровано більше 11750 хворих на гострі респіраторні вірусні інфекції, 50 відсотків з яких – діти, – повідомила Л. Боришкевич. – За останню добу кількість хворих зросла ще на 3000 осіб».

Посадовець також зауважила, що прикарпатці почали частіше звертатися до медичних установ області для отримання кваліфікованої допомоги, що, на її думку, свідчить про  позитивну динаміку зростання серед мешканців краю турботи про власне здоров’я та довіру до медичних працівників.

Окрім того, медик поінформувала про наслідки захворювання на грип та ГРВІ, зокрема, такі ускладнення, як вірусно-бактеріальні пневмонії. За її словами, на Прикарпатті є один такий випадок із підозрою на дане захворювання. Загалом же у стаціонарних відділеннях лікувальних закладах краю сьогодні перебувають 179 пацієнтів, у яких діагностували пневмонії.

Про лікування пневмоній у реаніматологічних відділеннях палат інтенсивної терапії присутнім поінформував  реаніматолог Іван Тітов. 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *